dalyan-kis-senligi-(3)Muğla’nın Ortaca İlçesi Dalyan Mahallesi’nde bu yıl 5′incisi düzenlenen “Kış Şenliği” renkli görüntülere sahne oldu. İlçede yerleşik yaşayan yabancı uyrukluların da katıldığı şenlikte açılan çeşitli stantlardan elde edilecek gelirin Naciye Tınaztepe İlk ve Ortaokulu için harcanacağı bildirildi.

Dalyan’da yaşayan hayırsever İngiliz vatandaşı Fazile Zahir, Nlanne Tezcan tarafından Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği (DOHAKDER) ile Kaptan June Vakfı’nın katkılarıyla Dalyan Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen ve gün boyu süren Kış Şenliği’ne ilgi büyük oldu. Meydanda açılan 72 ayrı stantta, tertip komitesi üyelerinin evde yaptıkları pasta, kek, sıcak şarap, çeşitli hediyelik eşyaların yanı sıra bambu bisikletler satışa sunuldu. Etkinlikte dalyan-kis-senligi-(2)ayrıca bir de kedi kısırlaştırma standı açıldı. Havanın güneşli olmasının ilgiyi daha da artırdığı şenlikte Noel Baba kıyafeti giyen bir kişi tarafından çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Şenliğe katılımdan memnun olduklarını belirten Fazile Zahir, tertip komitesi adına yaptığı açıklamada, “Bu sene bu etkinliğimizin beşincisini düzenledik. Stantlardan elde edilecek geliri Naciye Tınaztepe İlk ve Ortaokulu’ndaki iki projede değerlendireceğiz. Yaklaşık 6 bin Lira gelir bekliyoruz. Yarısını bilgi teknolojileri sınıfı için kalanını da okul duvarlarının renklendirilmesinde kullanacağız. Öğrenciler arasında bir yarışma düzenleyip kazanan resmi grafiti uzmanlarınca değerlendirip okul duvarlarını süsleyeceğiz” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest