egeden-akdenizeDatça Belediyesi ve Datça Çevre Derneği (DAÇEV) tarafından düzenlenen Geleneksel Akdeniz’den Ege’ye doğa ve dostluk yürüyüşü yapıldı.

Bu yıl 16. defa gerçekleştirilen Akdeniz’den Ege’ye doğa ve dostluk yürüyüşü saat 10.30′da Cumhuriyet Meydanı’nda toplanılmasıyla başlandı, daha sonra Datça Belediye Başkan Vekili İnci Bilgin, Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Uçar ile DAÇEV Başkanı Zehra Karaman’ın denizden testilere su doldurmasıyla başladı.
Testilere doldurulan sular davul zurna eşliğinde katılımcıların yürüyüşüyle Ege Denizi’nde denize dökülmek üzere yola çıktı. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı doğa ve dostluk yürüyüşü alınan suyun Ege Denizi’ne iki saatlik bir yürüyüşün ardından Gereme Koyu’nda törenle denize dökülmesiyle sona erdi. Katılımın her yıl biraz daha azaldığı Akdeniz’den Ege’ye doğa ve dostluk yürüyüşü vatandaşların daha çok piknik havasında geçirmesi nedeniyle amacından uzaklaşmaya başladı.
Her yıl yapılan geleneksel doğa ve dostluk yürüyüşü, kamunun katılımının olmaması ve yerli halkın katılmaması nedeniyle sönük geçti.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest