deniz-dibi-temizligi-bodrum-(2)Bodrum’da, “Denize en çok mavi yakışır” sloganıyla ilk geçen yıl yapılan denizde kıyı temizliği bu hafta Yalıçiftlik Mahallesi Koyu ile sürdü.

Bodrum Belediyesi tarafından “Denize en çok mavi yakışır” sloganıyla yapılan deniz dibi temizliği, bu hafta Yalıçiftlik Mahallesi koylarında devam etti. Bodrum Belediyesi Dalış ekibi tarafından yapılan çalışmalara; CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, eşi Hülya Kocadon, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Atındağ, meclis üyeleri, Karia Rotary Kulübü üyeleri, Kızılağaç Saliha Oktay İlkokulu, Yalıçiftlik Mustafa Yazıcı İlkokulu ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri ile vatandaşlar da katıldı.

Minikler Şaşkına Döndü

Bodrum Belediyesi Dalış ekibindeki 10 dalgıç, yaklaşık beş saat süren çalışma yaptı. Denizden bir traktör römorku dolusu plastik şişe, otomobil lastiği, tabak, tencere, halı, şezlong ve cam malzemeler çıktı. Minik öğrenciler, çıkan çöpleri hayretle izledi. Bodrum Belediyesi Çevre Mühendisi Ahmet Acar, atıkların doğaya vermiş oldukları zararları anlattı. Öğrencilere çevre bilincinin geliştirilmesi için yapılması gerekenler anlatıldı.

deniz-dibi-temizligi-bodrum-(3)Kocadon: “Çevre bilinci artıyor”

Çalışmaların her geçen gün amacına ulaştığını belirten Başkan Kocadon ise, “Çevre temizliği bizlerin ve tüm canlıların yaşamını sürdürebilmesi için çok büyük bir önem taşıyor. Geçen yıl burada yaptığımız temizlikte 300 kilo civarında atık çıkmıştı. Bu sene baktığımızda ise bu oranın daha da azaldığını gördük. Onun için çok sevinçliyiz. Bu çalışmaları her zaman beraber devam ettirmeliyiz ki Bodrum’da yaşanılabilir alanlar, güzellikler bizlerin olsun” dedi.

Çalışmalara 9 Mart’ta Gümbet Koyu’nda devam edilecek.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest