gencler-deniz-gezmis-anmaCHP Bodrum Gençlik Kolları tarafından Bodrum Belediye Meydanında düzenlenen anma töreninde, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın fotoğrafının etrafına karanfiller bırakılarak mumlar yakıldı.

Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcılarından Taner Uslu ve meclis üyesi Niyazi Atare’nin de katıldığı anma töreninde, CHP Bodrum Gençlik Kolları adına bir açıklama yapan Alkım Denizaslanı yaptığı açıklamada; “Bugün burada 6 Mayıs 1972’de asılan üç fidanımız için  bulunmaktayız. Gençlik kolları başkanımız Sami Algın rahatsızlığından dolayı burada bulunamadığı için CHP Gençlik Kolları adına bu açıklamayı ben yapıyorum. 6 Mayıs 1972’de ölüm sehpasına geldikleri zaman, ölümün eşiğinde bulundukları zaman, ‘tam bağımsız Türkiye’ diye bağıran Deniz’in, ‘bizler vatanımızı milletimizi savunuyoruz’ diyen Yusuf’un ve tamamen ülkemizin çıkarlarını düşünüyoruz diyen Hüseyin’in izinden gidiyoruz. O günkü üzüntümüz, acımız hala daha taze. Böyle gençlerin ölmesinden dolayı hala daha bunun mücadelesini veriyoruz. Aynı bağımsızlık aşkı, aynı sevda, aynı hürriyet, aynı dava ve kavganın yoldaşlarıyız. Onların o haldeki ruhunu 2015’te hala daha hissediyoruz. CHP Bodrum Gençlik Kolları olarak her sene bunu yapıyoruz, bu senede yapmanın mutluluğu içerisindeyiz. Değerli meclis üyelerime, gençlik kollarından arkadaşlarıma, değerli halkımıza, bugünü unutturmamak için gayret veren her insanımıza teşekkür ediyorum. Unutturmamak en büyük çabamız olacak. En büyük savaşımız Türkiye’nin hala daha bağımsızlığı, mutlu yaşamı, halkımızın mutluluğu olacaktır” dedi.
Açıklamanın ardından meydanda bulunan vatandaşlar gençlere alkışlarla destek verirken, bazı vatandaşlar da mum yakarak karanfillerin arasına bıraktı.
Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest