derneklere-ab-proje-hazirlama-egitimiMuğla genelinde faaliyet gösteren derneklerin Avrupa Birliği projelerinden yararlanabilmelerini amaçlayan hizmet içi eğitim programı 8 ilçede düzenlenecek toplantılarda dernek yöneticilerine aktarılacak.

Dernek yöneticilerine AB hibe programları ve proje hazırlama teknikleri, Dernekler Kanunu ve Yönetmeliği, Yardım Toplama Kanunu ve Yönetmeliği, şifre verilmesi ve DERBİS programının kullanılması konularında hizmet içi eğitim düzenlenecek.

4 Mart tarihinde Menteşe ve Ula’da, 9 Mart tarihinde Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman’da, 10 Mart’ta Fethiye ve Seydikemer ve 11 Mart tarihinde de Marmaris’te faaliyet gösteren derneklere eğitim verilecek. Eğitimler, İl Dernekler Müdürü Cengiz Demirci, Muğla Valiliği Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezinde görevli Veri Hazırlama Kontrol İşletmenleri Ahmet Esen ve Miray Ürkmezer ile İngilizce Öğretmeni Volkan Mulcar tarafından verilecek. İl Dernekler Müdürü Cengiz Demirci, dernek yöneticilerinin hizmet içi eğitim seminerlerine katılarak özellikle AB hibe projeleri konusunda proje hazırlama safhasında uzmanlardan gerekli desteği alabileceklerini söyledi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest