bildigimiz-seyler-sergi-1Bodrum’da ressam ve heykeltraş Gülsüm Keskinoğlu, dikiş iğnesi ve kül kullanarak yaptığı, kadının iç dünyasını yansıttığı eserlerini ‘Bildiğimiz Şeyler’ adı altında sergiledi.

Defne Sanat Galerisi’ndeki sergide sanatçının 30 eserine yer verildi. Sergideki ana temanın kadın olduğunu belirten ressam ve heykeltraş Gülsüm Keskinoğlu şunları söyledi:

“Kadın üzerinde asırlardır devam eden toplum baskısı, aile baskısı, mahalle baskısı, siyasi baskı gibi uzayıp giden bir liste var. Listedeki maddelerin hiç biri olmadan nasıl bir hayat sürerdik? Bilinçli veya bilinçaltı yönlendirmelerimizle karşı çıktığımız baskılara zaman zaman kendimiz de başvuruyoruz.  Dikiş iğneleri baskıların bizde bıraktığı duyguyu temsil ediyor. Çünkü bazen binlerce iğne batıyor hayatımıza, uğradığımız baskılar sonucu. Özelde ise kadın olmaktan kaynaklı olarak karşılaşılan zorluklar, alanımın büyük bir kısmını kapsıyor.”

Keskinoğlu, bilip üstünde durmadığımız birçok şey olduğu için de serginin adının ‘Bildiğimiz Şeyler’ olmasını uygun gördüğünü de söyledi. Keskinoğlu, ilk günde büyük ilgi gören sergide, iğne ve kül kullanarak yaptığı eserler hakkında sanatseverlere bilgi verdi.

Sergi, 13 Ekim’e kadar gezilebilecek.

Haber: DHA- Bodrum – Yaşar Anter

Paylaş
  • gplus
  • pinterest