yangin-tatbikatiMuğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, olası doğal gaz yangınlarına karşı eğitim ve tatbikatlar düzenlemeye devam ediyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Menteşe Grup Amirliği ekiplerine, Akmercan Muğla Doğalgaz Dağıtım Şirketi Müdürü Serdar Kaplanoğlu tarafından doğalgaz yangınlarına karşı müdahale teknikleri konusunda eğitim verildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimin ardından itfaiye personeli doğal gaz yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Raşit Çöl konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Muğla ilimizde doğal gaz kullanımı başladı. İtfaiye teşkilatı olarak bizler de bu süreçte olası doğal gaz yangınlarına karşı tedbirler almaya devam ediyoruz. İlki Yatağan İlçemizde gerçekleştirilen doğalgaz yangın eğitimini, Menteşe İlçemizde de gerçekleştirdik. Doğal gaz dağıtım şirketi ile ortaklaşa gerçekleştirilen eğitim programının ardından doğal gaz yangın tatbikatı düzenledik. Eğitim programlarımız ve tatbikatlarımız ilerleyen günlerde de sürecek.”

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest