marmaris

Muğla’nın Marmaris İlçesinde ‘Muğla Büyükşehir Belediyesi Su İşleri’nden’ geldiklerini söyleyen kimliği belirsiz kişi veya kişiler ev ve otelleri dolandırmak istedi. Marmaris’te dolandırmak üzere girdikleri bir otelin işletme sahibi Ali Özer, dolandırmak isteyenlerin iki kişi olduğunu belirterek, “Resepsiyonda eşim bulunuyordu. Ona odalardan su numunesi almak istediklerini söylediler. Eşim kabul etmedi. Daha sonra da borcumuzun olduğunu söylediler. Kendilerine bir miktar para vermemiz durumunda borçlarımızı erteleyeceklerini söylediler. Borçlarımızı zamanında yatırdığımızı ve gerek olmadığını söyledik” dedi.

“Eşime Yemek Teklifinde Bulunmuşlar”
Kendisinin olmadığı süre içerisinde ise eşine yemek teklifinde bulunduklarını belirten Otel sahibi Özer, “Benim olmadığım bir anda eşime yine sorular sormuşlar. Soruların ardından da eşime yemek teklifinde bulunmuşlar. Nasıl bu kadar cesaretliler anlamış değilim. Ben direkt MUSKİ’yi arayarak bilgi verdim. Kamera kayıtlarından bu kişilerin MUSKİ personeli olup olmadığına baktık ve MUSKİ personeli olmadıklarını öğrendik. Bu tür dolandırıcılara karşı otel sahipleri ve vatandaşlarımızın dikkatli olmalarını tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.
“Vatandaşlarımız 155’i ve 444 48 01 Çağrı Merkezimizi Aramalılar”
Konuyla ilgili açıklama yapan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, vatandaşların; sularından numune alacaklarını ya da su borçlarını peşin para alarak uzatabileceklerini söyleyen kişi veya kişileri, 155 Polis İmdat Hattı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi 444 48 01 numaralı çağrı merkezine şikayet etmelerini söyledi. MUSKİ’nin evlere veya iş yerlerine giderek vatandaşlardan fatura ödenmesi gibi bir talepte bulunmadıklarını ifade eden Ülgen, şunları söyledi:
“Vatandaşlarımız tarafından bize bildirilen kişi veya kişilerin su numunesi almak için evlere girmek istedikleri şikayetini aldık. Kurumumuz hiçbir şekilde evlerden numune almamaktadır. Ayrıca ev ve iş yerlerindeki vatandaşlarımızı borçları olduğunu belirterek, kişileri yanıltmak üzere borçlarını bir miktar para vermeleri durumunda erteleyebilecekleri şeklinde dolandırma yoluna başvurmaktadırlar. Vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılara karşı dikkatli olmalarını önemle rica ediyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak konuyla ilgili gerekli önlemlerimizi alıyoruz. Vatandaşlarımızın duyarlı olmasını bu ve buna benzer olaylarda 155 Polis İmdat Hattını ve 444 48 01 numaralı Muğla Büyükşehir Belediyesi Çağrı Merkezine şikayette bulunmalarını rica ediyoruz.”

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest