bodrumspor-yelken-yaz-kurslari-(1)Bodrum’da “Dünya ve Avrupa Şampiyonları Yetiştiriyoruz” sloganıyla yelken yaz kursları başlıyor.

Dünya çapında başarılar elde eden B.B. Bodrumspor’un Yelken Şubesi, “Dünya ve Avrupa şampiyonları yetiştiriyoruz” sloganıyla yaz dönemi optimist ve laser kursları başlatıyor.

Birinci dönem optimist ve laser kursu, bu yıl 20 Haziran’da İçmeler mevkiinde bulunan B.B. Bodrumspor Yelken Kulübü’nde başlayacak. Üçer haftalık dönemlerle yaz boyunca toplam 4 dönemde yapılacak kurslara katılan sporcuların başarılarına göre de, yeni sezon yelken takımı oluşturulacak. Yelken Şubesinin 10. yılı olması nedeniyle bu yılki başarı hedeflerini yüksek tutan B.B. Bodrumspor yelken antrenörleri de, kurslara katılabilecek öğrencilerin sayısının sınırlı olmasından dolayı kayıtların erkenden yapılması gerektiğini de sözlerine eklediler.

bodrumspor-yelken-yaz-kurslari-(4)B.B. Bodrumspor Kulüp Başkanı Rıza Karakaya yelken sporunun Bodrum için çok önemli olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Kulüp sporcularımız Dünya çapında katıldıkları turnuvalardan büyük başarılarla dönüyor. 20 Haziran’da başlayacak olan yelken kurslarımıza katılan sporcularla birlikte yeni Dünya ve Avrupa şampiyonları çıkaracağımıza inanıyorum. Bodrumlu ailelerimizin çocuklarını bu spora yönlendirmeleri faydalı olacaktır. Yeni Dünya ve Avrupa şampiyonları çıkartmak için; daha mücadeleci, özgüveni yüksek yeni nesillerin yetişmesi için, bütün çocuklarımızı disiplinin ön planda olduğu yelken sporunu yapmaya davet ediyorum”.

 

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest