egitim-bir-sen-bodrumda-da-yetkili-sendika-olduMemur Sendikaları Konfederasyonu’na (Memur-Sen) bağlı Eğitimciler Birliği Eğitim Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Bodrum Şubesi diğer sendikalara göre üye çoğunluğu ile Muğla’nın Bodrum ilçesinde yetkili sendika oldu. Eğitim Bir-Sen Bodrum Şubesi, yetkili sendika olmalarını, üyeleriyle düzenledikleri kahvaltıyla paylaştı.

Eğitim-Bir-Sen Bodrum Şubesi, Bodrum’da 379 üye sayısı ile Muğla’dan sonra Bodrum’da da yetkili sendika oldu. 10 üye farkla yetkili sendika olan Eğitim-Bir-Sen Bodrum Şubesi Ramada Otel’de üyelerine yönelik kahvaltılı toplantı düzenledi. Etkinliğe AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, Eğitim-Bir-Sen Muğla İl Başkanı Önde Uçak ve yaklaşık 250 sendikalı katıldı. Eğitim-Bir-Sen Bodrum Şube Başkanı Oğuzhan Oymak, “Türkiye’nin ve Bodrum’un eğitim cengaverlerinin bugün ortaya koyduğu bu vakur duruşun gerisinde güçlü bir birikim var. Makamlarının gereğini yapmayıp çeşitli ayak oyunları ile eğitimcileri karşı karşıya getirenler de bu kutlu pınardan nasibini alamamış olanlardır. Sırtını alkışçılara yaslayanların, sırtını şu veya bu müdüre dayayanların asla anlamadıkları ve anlayamayacakları bir şey varsa, o da sizlerin zorluklar ve karalama kampanyaları karşısında neler yapabileceğinizdir. Birinci Dünya Savaşı’nda bunu anlayamayanlar 3-4 milyonluk ordularıyla bizi boğmaya çalıştılar, son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna vesile oldular. Şimdi de inşallah hep birlikte yeni Bodrum’un ve yeni Türkiye’nin inşası sürecindeyiz. Önümüzü kesmek için kurdukları tuzaklar inşallah önümüze yeni ve daha büyük yollar çıkartacaktır. Her şey insanla kaim, eğer biz evlatlarımıza doğruyla yanlışın, iyiyle kötünün, çirkinle güzelin, Hakk’la batılın farkını öğretemiyorsak, neyin mücadelesini veriyoruz ki. Yeni nesilleri bu anlayışla yetiştirmeyi başaramadığımız müddetçe görevimizi yapmış olmayız. Birileri sizleri karalamak, çalışmalarımızı ve çalışmalarınızı gölgelemek, pak sicilinize kara çalmak için elbette elinden geleni arkasına koymayacaktır. İnanın bana bu yazılanların-çizilenlerin, söylenenlerin zerre kadar önemi yoktur, atın bir kenara basın üstüne. Bir kez daha sizlerin sayesinde Bodrum’da ve Muğla’da yetkili sendika olmamızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bugüne kadar sendika çatısı altında emek veren, çaba gösteren herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Eğitim-Bir-Sen Muğla İl Başkanı Önde Uçak ise mayıs ayı itibari ile 3 bin 736 üye sayısı ile en yakın sendikanın 300 üye gerilerinde kaldıklarını belirterek, bugüne kadar yaptıkları hizmetleri ve çalışmaları bir adım daha ileri götürebilmek için aynı azimle çalışacaklarını belirtti.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest