erdas-yalcin-cenaze-(5)Bodrum’da yaşayan ve kalp krizinden ölen Hava emekli Pilot Binbaşı 75 yaşındaki Erdaş Yalçın, bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Emekli olduktan sonra, 2000 yılında Bodrum’un Bitez Mahallesi’ne yerleşen Hava emekli Pilot Erdaş Yalçın, beş gün önce evinde fenalaştı. Özel Bodrum Hastanesi’ne kaldırılan evli, iki çocuk ve bir torun sahibi Yalçın, geçen çarşamba günü kalbine yenildi. Yalçın’ın cenazesi bugün ikindide Bitez Adliye Camii’nden kaldırıldı. Cenaze törenine eşi Meral Yalçın, çocukları Ayçe Yalçın ve Gökçe Yalçın, 1963′te mezun olduğu Hava Harp Okulu’ndan 37 sınıf arkadaşının da aralarında bulunduğu yaklaşık 600 kişi katıldı. İzmir, İstanbul ve Ankara’dan gelen Yalçın’ın sınıf arkadaşları arasında emekli Korgeneral Osman Solakoğlu ile emekli Tuğgenaral Metin Yükselen’in de bulunduğu görüldü. Yalçın’ın Türk bayrağı sarılı tabutuna, Beşiktaş atkısı da konulduğu gözlendi.

erdas-yalcin-(1)Tören öncesi konuşan emekli Korgeneral Solakoğlu, “Sınıf arkadaşım ve 15 yaşından beri çocukluk arkadaşım olan Yalçın Binbaşı; mesleğini çok seven, vatanına bağlı bir subayımızdı. Emekli olduktan sonra bir süre THY pilotluk yaptı. Acımız büyük, nur içinde yatsın” dedi.

İkindide kılınan namazın ardından Binbaşı Yalçın, Bitez Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest