ibrahim-erdogan-(1)Bodrum’da yaşayan emektar denizci İbrahim Erdoğan’a ailesi, 100′üncü yaş gün için sürpriz doğum günü kutlaması yaptı. Kendini iyi hissettiğini ve kısmet olursa 10 yıl sonra Hacca gideceğini söyleyen İbrahim Erdoğan, Ocak ayında 112 yaşında vefat eden ve dünyanın en yaşlı erkeği kabul edilen Japon Yasutaro Koide’den daha fazla yaşamayı istediğini söyledi.

Yaklaşık 10 yıl önce eşini yitiren, 7 çocuk ve 16 torun sahibi emektar denizci İbrahim Erdoğan için yakınları, sürpriz doğum günü düzenledi. İlçe merkezindeki bir restoranda organize edilen kahvaltıda yapılan sürpriz, İbrahim Erdoğan’ı oldukça mutlu etti. Üzerinde 100 rakamı ile ‘Mutlu Yıllar’ yazılı yaş pastadaki mumları üfleyen Erdoğan, “Dereden, sarnıçtan su içtik. Mide sağlam. Allah ne verdiyse yedim. Dalgıçlık, balıkçılık, makinistlik, fenercilik yaptım. Akıl olduktan sonra insan ne yapmaz ki?” dedi.

Gökova ile Çanakkale arasında sünger avcılığı yaptığı dönemlerden, anılarından söz eden İbrahim Erdoğan, geçmiş yıllarda tarla ve bahçe işleri ile uğraştığını belirterek “Gençler şimdi tembelleşti” dedi. Erdoğan, çocukları, torunları ve torunlarının çocuklarıyla duygusal anlar yaşadı.

10 Yıl Sonra Hacca Gidecek

ibrahim-erdogan-(3)Kendini iyi hissettiğini ve kısmet olursa 10 yıl sonra Hacca gideceğini söyleyen İbrahim Erdoğan, Ocak ayında 112 yaşında vefat eden ve dünyanın en yaşlı erkeği kabul edilen Japon Yasutaro Koide’den daha fazla yaşamayı istediğini söyledi. Erdoğan “Hacca gidince 2 sene orada kalırım. Geri dönüşümde onu yenmiş olurum” dedi. Emektar denizci, sürpriz doğum için “Sabah aklımdan geçmiyordu, Demek ki çocuklarım bunu düşünmüşler” diye konuştu.

“Allah bizlere de onun gibi sağlıklı ömür versin”

Erdoğan’ın kızı 3 çocuk annesi Hanide Yavaş ise “Babamla gurur duyuyoruz. Sağlıklı bir yaşantısı var. Onun sağlıklı olması bizi mutlu ediyor. 100 yaş herkese nasip olmaz. Biz de ona sürpriz yapalım istedik. İnşallah sağlıklı daha nice yaşları olur. Allah bizlere de onun gibi sağlıklı ömür versin. Hafıza olarak çok güzel. Babam hayata pozitif bakıyor. Göz tansiyonundan dolayı bir gözündeki görme problemi haricinde başka bir şeyi yok” dedi. Aile doğum günü kutlamasında günün anısına fotoğraf çektirdi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest