engelli-ogrencilerden-kermes_5670_dhaphoto1Ortaca’da zihinsel ve bedensel engelli öğrenciler, yıl içerisinde kendi elleri ile yaptıkları çeşitli süs eşyalarını, düzenlenen kermeste sergileyip, satışa çıkardı.

Ortaca Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde eğitimlerini sürdüren öğrenciler atölye dersinde yaptıkları çeşitli süs eşyalarını yılbaşı öncesinde Kültür Park’ta düzenlenen kermeste satışa sundu. Çantadan, fotoğraf albümüne, kapı süsünden mum ve çeşitli hediyelik eşyaya kadar pek çok ürünün 5 liradan 15 liraya kadar fiyatlarla satışa sunulduğu kermes büyük ilgi gördü. Kermesi Muğla Valisi Amir çiçek’in eşi Hülya Çiçek, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’nın eşi Aysun Çetinkaya Ortaca Kaymakamı Fatih Ürkmezer ve eşi Miray Ürkmezer, CHP’li Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Ortaca İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Başkan, Ortaca İlçe Mili Eğitim Müdürü Abdulkadir Şahin de gezip, alışveriş yaparak destek oldu.

Kermeste konuşan Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, “Bizim onlara ‘Engel tanımayan çocuklar’ dememiz lazım. Çünkü, bugün yaptıkları el işlerini gördüğümüzde gerçekten onların hayat ile bağı kurulduğu zaman ne kadar güzel işler yapacağını gördük” dedi.

Kaymakam Fatih Ürkmezer de okuldaki engelli öğrencilerin doğru yönlendirilirse üretime katkıda bulunabildiklerine dikkat çekip, “Biz de kaymakamlık olarak sadece bu okulumuz değil özel okullarımızın da bu konuda yanındayız. Sadece bu okuldaki engelli öğrencilerimiz değil tüm engelliler bizim baş tacımız, bizler onların daha rahat yaşamaları için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest