yakakoy-sevgi-sanat-atolyesi-(1)Bodrum’daki Yakaköy Engelli Sevgi Sanat Atölyesi tarafından Sevgililer Günü’ne özel kermes düzenlendi.

Bodrum Belediyesi’nin desteği ile kurulan ve engellilere yönelik hizmet veren ‘Yakaköy Sevgi Sanat Atölyesi’nin 10 öğrencisi tarafından hazırlanan el sanatı eserlerle Sevgililer Günü kermesi düzenlendi. nde iki gün süren kermeste çoğunluğu dekoratif eserler beğeniye sunuldu. Atölye sorumlusu ve el sanatları eğitmeni Hilal Karakaş “Sevgiler Günü’ne özel bir kermes hazırladık. Atölyemize malzeme alımını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Sevgi demek paylaşmak demek, emek vermek demek. Sevgi dostları bizleri yalnız bırakmadı ve alışveriş yapıp atölyemize katkıda bulundu. Kermeste 6′sı bedensel, 4′ü zihinsel engelli öğrencimizin yaptığı eserler yer aldı” dedi.

Bedensel engelli Nilüfer Ünlü ise kermesteki eserleri yaklaşık 1ayda hazırladıklarını belirtti. Sevdiklerine el sanatı hediye almayı tercih eden vatandaşlar, aynı zamanda engelli bireylere de destek olmak istediklerini söyledi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest