vedat-sibel-nikah (2)Bodrum’da, 9 yıldır birlikte olduğu Sibel Kahraman ile dün akşam yapılan nikah töreni ile dünya evine giren 41 yaşındaki fiziksel engelli Vedat Ergüven’in nikahını Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon kıydı. Diamond Of Bodrum Otel’de kıyılan nikah törenine gelin ve damadın yakınları ile Bodrumlular katıldı. Çiftin şahitliklerini Bodrum Emniyet Müdürü Can Candaş, Bodrum Belediye Meclis Üyesi Ali Demiröz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeğmez yaptı.

Damadın annesi Gülşen Ergüven ve babası Nebi Ergüven fiziksel engelli kardeşi Haydar Ergüven ile eşi Kübra Ergüven, diğer fiziksel engelli kardeşi Ömer Ergüven ile eşi Filiz Ergüven, gelinin annesi Günay Kahraman, babası Ömer kahraman, ile yaklaşık 500 davetlinin katıldığı nikah töreni sırasında Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile Vedat Ergüven arasında sık sık şakalaşmalar oldu. Ergüven’i dokuz yıldır tanıdığını ve çok insancıl bir kalbi olduğunu belirten Kocadon, “Bugün burada iki insanın bir yuva kurmasından çok sevginin gücünü görüyorsunuz. İki gönül bir olmuş, birbirlerine sahip çıkmış ve buraya kadar ilişkilerini getirmişler, en mutlu gün onlar için bugün. Bu nedenle insanların sağlam olması, engelli olması hiç önemli değil yüreklerindeki pırıltı kalplerindeki sevgi her engeli aşacak güçte, Sibel kızımızda bu engelleri aşmış ve kalbini Vedat’a vermiş” dedi. Gelin eşinin ayaklarına bastı, salon kahkahaya boğuldu.

Kocadon’un nikahı kıymasının ardından gelinin tekerlekli sandalyedeki eşinin ayaklarına basması salondakileri ve tanıkları kahkahaya boğdu. Gelinle damat nikah töreninin hemen ardından Kayahan’ın Bizimki Bir Aşk hikayesi isimli şarkısı ile konukların alkışları arasında dans etti.

sibel-kahramanNikah Öncesi Bodrum’u El Ele Gezdiler

Bodrum’da, mutlu birliktelikleri, aşkın engel tanımadığını gösteren fiziksel engelli 41 yaşındaki Vedat Ergüven ile 32 yaşındaki Sibel Kahraman, nikah öncesi el ele Bodrum’u gezdi. Çiftin mutluluğuna, çevredekiler de ortak oldu.

Önceleri Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’na (UNICEF) ait kartpostalları satarak geçimi sağlayan, iki yıl önce büfe açan, doğuştan fiziksel engelli Vedat Ergüven ile 9 yıldır birlikte olduğu ve 3 yıl önce nişanlandığı Sibel Kahraman, en mutlu günlerini yaşadı. Ailelilerinin karşı çıkmasına rağmen aşklarından vazgeçmeyen çift, herkesi razı edip sabırsızlıkta bekledikleri o güne kavuştu. Diamond Of Bodrum Otel’de kıyılacak nikah öncesi, gelin ve damatlık kıyafetleriyle kenti gezinen çift, mutluluklarını vatandaşlarla paylaştı.

“Yeter ki Kalpler Gönüller Engelli Olmasın”

Elini bir an olsun bırakmadığı Sibel’i öpücüklere boğan Vedat Ergüven, “Yaklaşık dokuz yıldır tanıştığım Sibel ile evlenmemize ailelerimiz yıllarca engel olmaya çalıştı, izin vermedi. Sonunda bizim aşkımız galip geldi. Sibel ile birbirimizi bırakmayacağımızı, ayrılmayacağımızı anlayınca onlar da razı oldular. Bize destek oldular. Bundan sonra da mutlu ve huzurlu yaşamayı düşünüyoruz. Darısı da bütün engelli kardeşlerime diyorum. Çünkü hiçbir engelli evde kalmasın, hayata atılsın. Kesinlikle evlenmekten korkmasınlar. Hayat o kadar güzel ki. İki kardeşim de engelli benim gibi. Onların da çok mutlu evlilikleri var. Engel ayakta, kolda değildir; beyindedir. Yeter ki kalpler gönüller engelli olmasın, güzel olsun” dedi.

“Kalbinde, Beyninde ve İnsanlığında Engel Yok”

Hiçbir zaman Ergüven’i engelli olarak görmediğini belirten Sibel Kahraman, “Çünkü Vedat’ın kalbinde, beyninde ve insanlığında engel yok. Hiçbir zorluğu hiçbir engeli yok. 24 saat büfede beraberiz hep birbirimize destek olduk çok mutluyuz. Bu mutluluk bugün bin kat daha artacak. Ben aileme; ‘ölürüm beni Vedat’tan ayıramazsınız’ demiştim. Bugün bu mutlu güne ulaştık” dedi.

Oyun havaları eşliğinde Bodrum sokaklarında bir süre daha gezinen çift, Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon’un kıyacağı nikah için otele geçti.

Haber: DHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest