enistesini-oldurduMenteşe’de bir kişi eniştesini sokak ortasında silahla öldürdü.

İddiaya göre, Karşıyaka Mahallesi Türkmen Sokak üzerinde, Coşkun K. (25), çektiği 20 bin Liralık kredi borcunu ödemeyen ve yaklaşık 3 ay önce de kaybettiği ablasının ölümünden sorumlu tuttuğu eniştesi Aytekin Köse’ye arkasından yaklaşarak 3 el ateş etti. Aytekin Köse olay yerinde hayatını kaybetti. Eniştesini öldürdükten sonra yaya olarak olay yerinden uzaklaşan Coşkun K., daha polise teslim oldu.

3 Ay Önce Ablasını Kaybetti

Eniştesini silahla vurarak öldüren Coşkun K.nın ablası Ayşe Köse, yaklaşık 3 ay önce uyuduğu odada sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetmişti. Olayın ardından Coşkun K. ve ailesi Ayşe Köse’nin kocası tarafından öldürüldüğünü düşünmesi nedeni ile kayınbirader ve enişte arasında husumet bulunduğu ileri sürüldü.

oldurulen-enisteEniştesini öldüren katil zanlısı Coşkun K.nın eşi Reşide K. da 13 Ağustos 2013 tarihinde Menteşe ilçesi Asar Dağı’nda hatıra fotoğrafı çekilirken ayağının kayması sonucu yaklaşık 40 metre yükseklikten düşerek hayatını kaybetmişti.

Cinayet Zanlısı Tutuklandı

Eniştesini öldürdükten sonra yaya olarak olay yerinden uzaklaşan Coşkun K., daha polise giderek teslim olan Coşkun K., Emniyetteki sorgusunun ardından Muğla Adliyesi’ne sevk edildi. Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı tarafından tutuklanması talebi ile mahkemeye sevk edilen Coşkun K. tutuklanarak Muğla E Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest