mhp-ziyaret-1MHP MYK Üyesi ve Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan ve Bodrum İlçe Teşkilatı, Bodrum Yarımadası’ndaki Meslek Odaları’nı ziyaret etti. MHP Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Tosun’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyaretlerde Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan’a Bodrum Belediyesi MHP’li Meclis Üyeleri ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri de eşlik etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tatilde olması nedeniyle Muğla ve ilçelerini ziyaret eden MHP MYK Üyesi ve Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, ziyaretine Bodrum Yarımadası’ndaki Meslek Odalarını ziyaret ederek devam etti. Programa öncelikle MHP Bodrum İlçe Teşkilatını ziyaret ederek başlayan Mehmet Erdoğan daha sonra İlçe Başkanı Mehmet Tosun ile birlikte Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, Bodrum Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Danacı, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, BODER Başkanı Halil Özyurt ve Bodrum Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu’nu ziyaret etti. Erdoğan, Bodrum Yarımadası’nın genel sorunları hakkında Meslek Odası Başkanlarından bilgiler alırken, konuların meclisteki takipçisi olacağını da belirtti.

mhp-ziyaret-3Erdoğan, Ülke Gündemini Değerlendirdi

MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan; ülkenin bazı bölgelerinde yaşanan terör hadiselerine dikkati çekerek; “MHP olarak Güvenlik güçlerimizin her zaman yanındayız. Zaten normal şartlarda da mücadele edilmesi gereken terörizm ile geç kalınmış bir mücadelenin ortasındayız. Güvenlik güçlerimiz canla başla adeta terör yuvası haline gelmiş mahalleleri temizlemeye çalışıyorlar. Tabi bu sırada yüreklerimize adeta bir kor gibi düşen şehit haberleri de gelmeye devam ediyor. Bu vesileyle şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Burada halkımız milletimiz haklı olarak soruyor: “Bu teröristler bu şehirlere ne zaman indi? Onca mühimmatı buralara ne zaman taşıdılar? Tonlarca patlayıcıyı nasıl oldu da şehirlerin altına döşediler? Tüm bunlar yaşanırken iktidar partisi ne işle meşguldü?” Evet, milletimiz bunları haklı olarak soruyor.” ifadelerini kullanarak “Çözüm Süreci”ne dikkat çekti.

Erdoğan TBMM’de Muğla’ya ilişkin çalışmaları hakkında Sivil Toplum Kuruluşlarına da bilgi verdi. Özellikle bir Rus jetinin düşürülmesiyle başlayan süreci de değerlendiren Erdoğan şunları söyledi:

mhp-ziyaret“Türk Hava Kuvvetlerimiz ısrarla sınır ihlali yapan bir Rus jetini haklı gerekçelerle düşürmüştür. Burada bir sorun yok. Biz her zaman sınırın namus olduğunu ve bu sınırların AKP iktidarı döneminde adeta kalbura döndüğünü söyledik. Eski bir Mülki İdare Amiri olarak söylüyorum. İdare boşluk kaldırmaz. Siz meydanı boş bırakırsanız birileri gelir kendini “devlet” ilan eder. Diğer yandan da kaçakçısı, insan tacirleri, uyuşturucu tacirleri cirit atar. Yapılması gereken yapılmıştır. Ancak bu yaşanan olaydan sonra Muğla’mızı birçok yönüyle ilgilendiren hususlarda da önlem almalısınız. Tarım ile geçimini sağlayan üreticilerimizin mağdur olmasının önüne geçecek eylem planları hazırlayıp anında hayata geçirmelisiniz. Turizmcilerimizi zorda bırakacak sıkıntıların zuhur etmemesi için derhal harekete geçeceksiniz. Yoksa 2016 yılı Muğla’mız için ve ülkemiz için çok büyük sıkıntılara gebe. 2014 yılında 4,5 milyon olan Rus turist sayısının 1 milyona düşmesi ihtimali korkutucu bir senaryodur. Ama maalesef gerekli önlemler alınmazsa yaşanacak mağduriyetler senaryonun ötesine geçecektir. 20 Milletvekili arkadaşımla bu minvalde TBMM’de iki ayrı Meclis Araştırma Önergesi vererek tespitlerimizi ve Turizm ile Tarım Sektörünün sorunlarıyla ilgili çözüm önerilerimizi paylaştık. Hala gündeme alınmasını bekliyoruz. Çalışmalarımızla ilgili vatandaşlarımızı da her türlü mecrada bilgilendirmeye çalışıyoruz. Umuyorum önümüzdeki günlerde bu önerilerimiz tartışmaya açılır ve söz konusu komisyonlar kurularak vatandaşlarımızın mağduriyetinin önüne geçilecek çalışmalar yapılır. Bu minvalde de Milliyetçi Hareket Partisi’nin yetkili organlara desteği tamdır.”

Paylaş
  • gplus
  • pinterest