esine-kizip-dereye-atladi_5504_dhaphoto3Marmaris’te, yeni yılın ilk saatlerinde aldığı alkolün etkisiyle tartıştığı eşine kızan 28 yaşındaki Y.Ç., Azmak Deresi’ne atladı. Yüzme bilmediği için boğulma tehlikesi geçiren ve bağlı olan teknelere tutunarak hayatta kalmayı başaran Y.Ç., polislerin yarım saatlik çabası sonucu ikna edilip, dereden çıkartıldı. Eşinin yakınları ise Y.Ç.yi tartaklamak istedi. Olayların büyümesini araya giren polisler önledi.

Bugün saat 02.00 sıralarında, yılbaşı eğlencesinin ardından eşi ve bebek arabasındaki çocuğuyla yürüyüşe çıkan Y.Ç.nin, Barlar Sokağı’nın Yat Limanı girişindeki Azmak Deresi önüne geldiğinde iddiaya göre eşiyle aralarında belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışmanın uzaması üzerine sinirlenen Y.Ç., aldığı alkolün de etkisiyle bir anda kendini eşinin ve çevredekilerin şaşkın bakışları arasında Azmak Deresi’ne bıraktı. Yüzme bilmeyen Y.Ç., 8 metre derinliğindeki derenin suyuna batıp, çıkmaya başladı. Boğulma tehlikesi atalatan Y.Ç., son anda azmakta bağlı olan balıkçı teknelerine tutunarak canını kurtardı. Bu sırada devriye görevi yapan “Yunus” olarak bilinen motorize polis ekipleri, durumu farkedip, yardıma geldi. Ancak, Y.Ç., polislere direnip, dereden çıkmak istemedi.

esine-kizip-dereye-atladi_5504_dhaphoto6Y.Ç., kendisini ikna edip, sakinleştirme çalışan polislere “Allah rızası için beni bırakın. Kardeş, beni bırakın kendimi öldürürüm” diyerek direnip, ağladı. Zaman zaman tutunduğu tekneyi bırakan Y.Ç., suya batıp, çıkmaya başlayınca, polislere zor anlar yaşattı. Bu sırada Y.Ç.nin eşi yakınlarını arayıp yardım isterken bir yandan da “Senin çocuğun var. Nasıl böyle bir şey yaparsın?” diyerek, tepki gösterdi. Polisin yarım saatlik çabası sonucu ikna olan Y.Ç. güçlükle sudan çıkartıldı. Sudan çıkartılan Y.Ç.yi eşinin yakınları tartaklamak istedi. Polis, araya girerek tarafları ayırdı. Bu sırada Y.Ç., kendini yerden yere atıp, başını yere vurarak, “Bırakın beni, onu öldüreceğim” diye bağırmaya başladı. Polis Y.Ç.yi kelepçe takarak etkisiz hale getirdikten sonra Çarşı Polis Merkezi’ne götürürken, eşi ise yakınlarının otomobiline binerek olay yerinden ayrıldı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest