bodrumda-eski-araclar-geri-donusume-yollandi_3222_dhaphoto1Bodrum Belediyesi depolarında bulunan hurdalar, zimmetten düşürüldü. Geri dönüşüm için Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’nun İzmir Aliağa’da bulunan işletmesine gönderildi.

Büyükşehir yasasının ardından yeniden yapılanan Bodrum Belediyesi, Destek Hizmetleri Müdürlüğü Depolar Birimi bünyesinde ‘Hurda Tasfiye Komisyonu’nu kurdu. Komisyon, hurdaların incelemelerini tamamlayarak tasfiye işlemlerine başladı. Kapanan belde belediyelerinden devir alınan Bodrum Belediyesi bünyesindeki hurda vasfındaki araçlar, ilk olarak tespit edildi. Ardından yasal işlemler tamamlandı. Sonrasında Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’nun İzmir Aliağa’da bulunan işletmesine; kamyon, minibüs, motosiklet ve iş makinesinden oluşan araçlar ile dökme hurdalar, ‘geri dönüşüm’ amacıyla gönderildi. İkinci ve üçüncü etapta ise inceleme işlemlerinin tamamlanmasının ardından hurdaya ayrılan diğer malzemelerin de İzmir’e gönderileceği kaydedildi.

bodrumda-eski-araclar-geri-donusume-yollandi_3222_dhaphoto2Bodrum Belediyesi tarafından, geri dönüşümde kullanılmak üzere bugüne kadar Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’na yaklaşık 270 ton hurda gönderildi. İşleme tesislerinde parçalara ayrılan hurdalar, geri dönüşüm ile ham madde ve yarı mamul olarak ekonomiye katkıda bulunulmasının amaçlandığı belirtildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest