nursen-telli-resim-sergisi-bodrum-(1)Ankara’dan Bodrum’a yerleşen, matematik bölümü mezunu Nurşen Telli, eski kapı ve pencere figürlerinden oluşan resimlerini Bodrumlu sanatseverlerin beğenisini sundu.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Lisans bölümünden mezun olan Nurşen Telli (55), 2000 yılında emekli olduktan sonra, arkadaşının tavsiyesi ile resimle ilgilenmeye başladı. Çöp adam bile çizemediğini belirten Telli, 2002 yılında Hikmet Çetinkaya Atölyesi’nde resim eğitimi aldı. Son 3 yıldır çalışmalarını aralıksız devam ettiren Telli, üçüncü kişisel sergisini Bodrum’daki Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sundu. Tuval üzerine yağlı boya ile yaptığı 54 eseri sergileyen Telli, eski kapı, kilit, pencere konseptli resimlerini Bodrumlu sanatseverlerin beğenisine sundu.

nursen-telli-resim-sergisi-bodrum-(3)Bodrum’a yerleşen ressam Telli, Hikmet Çetinkaya Atölyesi ile iletişimini de sürdüreceğini belirterek, “2000 yılında emekli olduktan sonra, kendime bir hobi arayışına girdim. Ömür boyu devam ettirebileceğim bir şey olmalıydı. Başlarda çöp adam bile çizemiyordum, ama resmin öğrenilerek geliştirileceğini gördüm. Eğitimle resim yapılabilineceğine inanıyorum. 2010 yılından bu yana eski kapı, kilit, pencere fotoğraflarını yorumlayarak eserlerimi hazırlıyorum. Yaşanmışlıkları yorumlamak beni mutlu ediyor, onlar üzerine çalışmayı seviyorum. Hikmet Çetinkaya Atölyesi ile iletişimi sürdürmek istiyorum. Bodrum’da küçük bir atölye açarak, çalışmalarıma bu atölyede sürdürmeyi hedefliyorum” dedi.

Nurşen Telli’nin resim sergisi Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde 5 Mayıs’a kadar açık kalacak.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest