gocek-belediye-marinasi-(2)Türkiye’nin ve dünyanın en gözde yat merkezlerinden Göcek’te esnaf, belediye marinasına charter teknelerinin daha çok yanaşabilmesi için gerekli düzenlemenin yapılmasını bekliyor.

Mavi yolculuğun en gözde merkezlerinden olan Göcek’te turizm sezonu başlarken esnaflar, sezona onarım yapılmadan girilmesinden dolayı endişeli. Belediye marinasını haftalardır bekleyen tekneler doldurunca, alışveriş için charter tekneleri yanaşamıyor. Dünyanın en zengin turistlerini taşıyan charter tekneleri özel marinalara yanaşınca Göcek esnafı bundan nasibini alamıyor. Halen Fethiye Belediyesi tarafından işletmesi yürütülen belediye marinasında onlarca tekne bağlı olarak duruyor. Günübirlik tur teknelerinin de bağlı olduğu belediye marinası dolu olunca charter tekneleri özel marinalara rota değiştiriyor.
Göcek esnaflarından Yunus Emre, “Isparta Büyükşehir ve Fethiye belediyesi arasındaki polemikten dolayı bu yıl belediye marinasında onarım ve revize işlemler yapılamadı. Belediye marinasında charter teknelerine yer açılmaması nedeniyle bu zengin turistler özel marinalara gidiyor, Göcek merkezine uğramıyor. Her charter teknesinde 10–15 turist Göcek merkezine çıksa manav ve restoranlar nasibini alır. Marinada yer açılmadığından dolayı bu yıl turizmden beklentimiz geçen yılki cirolarımızı yakalayabilmek” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest