seydikemer-yanginMuğla’nın Seydikemer ilçesinde bir ev ile evin önünde park halinde duran kamyonet bilinmeyen nedenle yanarak kül oldu.

Seydikemer ilçesi Bağlıağaç Mahallesi’nde Fahri Oruç(58)’a ait ev geceleyin saat 22.00 sıralarında evde kimsenin olmadığı sırada yanmaya başladı. Yangın evin önünde park halindeki 48 FH 105 plakalı kamyonet ile Kemal Kocakahya’ya ait eve de sıçradı. Mahalle sakinleri hemen itfaiyeden yardım istedi. Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ile Seydikemer Orman İşletme Müdürlüğü arazöz ekipleri kısa sürede olay yerine gelmesine rağmen prefabrik ev ile kamyonet küle ve hurdaya döndü. İtfaiye ekipleri yangını kısa sürede kontrol altına alıp yangını söndürürlerken Fahri Oruç’a ait ev ve kamyonet tamamen yanarken Kemal Kocakahya’ya ait ev ise kısmen yandı. Yangının çıktığı sırada ev sahibi Fahri Oruç, eşi Ümmügülsüm Oruç ve oğlu Tunahan’ın bir misafirlikte yemekte oldukları sırada meydana geldiği, komşularının haber vermesi üzerine yangından haberdar oldukları öğrenildi. Yangının söndürülmesi sırasında prefabrik ev kepçe ile yıkılıp soğutma çalışması yapılırken olay yerine gelen Orman İşletme Müdürü Eşref Şen mağdur ailelere geçmiş olsun dileklerini iletti. Oldukça ihtiyaç sahibi oldukları öğrenilen Oruç Ailesi’nin çiftçilik ile güçlükle geçindikleri öğrenildi.
Mahalle sakinleri evi yanan aileyi geçici olarak misafir ederken aileye devlet ve vatandaşlardan yardım da istendi. Fahri Oruç ailesiyle birlikte misafirliğe gittiklerini söyleyerek, “Biz misafirlikteydik. Komşularımız evimizin yandığını haber verince koşarak geldik. Gözlerimize inanamadık. Şimdi çok zor durumda kaldık. Yangının neden çıktığını bilemiyoruz” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest