bisiklet-yol-yarislari-(2)Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenen ve 4 gün devam edecek Fethiye Yol Bisikleti Yarışları oldukça çekişmeli geçiyor.

Fethiye DSİ önünde startı verilen ilk gün yarışlarında Yıldız Erkekler A, Yıldız Erkekler B ve Genç Erkekler kategorilerinde yapılan yarışmalar heyecanlı ve çekişmeli geçti. Türkiye’nin değişik bölgelerinin yanı sıra, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden, toplam 400’e yakın sporcunun katıldığı yarışmaların startı Fethiye DSİ önünden verildi. Yıldız Erkekler A kategorisinde sporcular 82.3 km. yol kat ederken, Yıldız Erkekler B kategorisinde 63.3 km, Genç Erkeklerde ise 108 km. yol kat ettiler. Heyecanlı ve büyük çekişme içinde geçen yarışmalarda sporcular Fethiye DSİ önünden çıktıktan sonra Seydikemer, Kınık, Saklıkent, Seydikemer, Yanıklar hattını kat edip tekrar DSİ önüne gelerek yarışı sonlandırdılar. Yıldız Erkekler A Yarışmasının startı verildikten sonra topluca Cahit Beğenç Caddesi’nden Seydikemer istikametine dönmeleri gereken yarışmacılar topluca Göcek istikametine dönünce kargaşa yaşandı.

Sadece bir yarışmacı durumu fark edip en öne geçerek doğru istikamete giderken diğer yarışmacılar topluca yaklaşık 2 km. fazla yol kat etti. Fethiye Emniyet Müdürlüğü Polis ekiplerinin yanı sıra Jandarma ve Seydikemer Emniyet Müdürlüğü ekipleri gün boyu yarışmaların kazasız geçmesi için yoğun tedbirler aldılar. Cuma günü yapılacak yarışmaların 2. gününde 136 km’lik büyük erkekler yarışmasında sporcular DSİ önünden hareket ederek Seydikemer, Eşen, Çavdır, Saklıkent ve Seydikemer hattını dolaşıp Fethiye’ye yine aynı yere dönecek. 2. gün yarışlarında genç, büyük ve yıldız bayanlar yarışmaları da yapılacak. Genç ve büyük bayanlar 85 km., yıldız bayanlar 63.3 km. pedal çevirecek. Aynı gün saat 16.00’da da mastırlar 63.3 km.’lik etabı tamamlamak için yarışacaklar. Yarışmalar Pazar gününe kadar devam edecek.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Fethiye İlçe Müdürlüğü Bisiklet Antrenörü Ebubekir Kulekaya, yarışmalar hakkında kısa bir bilgi aktararak 2015 yılı ikinci bisiklet yarışlarında Fethiye yol yarışmalarının Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlendiğini, Türkiye’nin değişik bölgelerinden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden 400’e yakın sporcunun katıldığını söyledi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest