insanlik-olmemis-(2)Fethiye Evi gönüllüleri, yıllardır hastalıkla mücadele eden 59 yaşındaki Özdenir Yıldırım’a yardım elini uzattı.

Özdenir Yıldırım, 59 yaşında ve Fethiye’de yaşıyor. Yıllardan bu yana şeker hastalığı ile mücadele veriyor. Bu hastalık ondan bir bacağını aldı. Ancak o, ailesiyle birlikte hayata tutunmaya devam ediyor. Yürüyemeyen ve bu yüzden de dışarıya hasret bir hayat yaşayan Yıldırım’a Fethiye Evi Gönüllüleri elini uzattı. Tıpkı, yıllardan bu yana Fethiye’deki her engelliye yaptıkları gibi.

Fethiye Evi Gönüllüleri ihtiyaç sahibi bir engelliye daha akülü araç hediye etti. Yıl boyunca neredeyse her gün hayatlarını engellilerle ve onların aileleriyle vakit geçiren Gönüllüler bu kez de ihtiyaç sahibi Özdenir Yıldırım’ a akülü araç alarak hediye etti. Yardımseverler Meryem Ünsal, Meral Halis, Tufan Koca, Ahu Filiz’in destekleriyle alınan akülü aracı, Yıldırım’a teslim ederken duygu dolu anlarda yaşandı. Fethiye Evi Gönüllü Kurucusu Nesrin Saatcı, engelliler ile yardımseverler arasında köprü olmaya devam edeceklerini belirtti. Tüm yardımseverlere teşekkür eden Saatcı, engellilerin kendileri için çok özel bir konumda olduğunu söyleyerek yıllardan bu yana olduğu gibi bundan sonra da onların yanında olmaya, dertlerine ellerinden geldiğince derman olmak için çaba sarf edeceklerini ifade etti.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest