fethiye-kurek-takimlarinin-kamp-merkezi-haline-geldiFethiye, kış aylarında kamp yapmak isteyen kürek takımlarının merkezi haline geldi.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ve hayırsever iş adamlarının desteğiyle 2001 yılında Karagözler Mahallesi’nde kurulan Fethiye Kürek Yarışları Kamp Alanı yoğun bir dönem geçiriyor. Türkiye U-19 Kürek Milli Takımı başta olmak üzere Koç Üniversitesi Kürek Takımı, Sakarya Türkiye Hazırlık Merkezi ve Hereke Nuh Çimento Kürek Takımı ilçede kamp yapıyor. Fethiye Körfezi’nde antrenman yapan yaklaşık 150 sporcu ilçedeki otellerde konaklıyor. Şubat ayında da Romanya Olimpik Milli Takımı’nın Fethiye’ye gelmesi bekleniyor.

“Tanıtım eksikliğimiz var”

Fethiye Belediyesi Kürek Takımı Antrenörü Nasuh Dinçer, körfezi çevreleyen tepelerin denize yakın olduğu için rüzgar almadığını, bu yüzden dalga seviyesinin çok düşük olduğunu söyledi. Fethiye’nin dünyadaki 2 kamp merkezinden biri olduğunu anlatan Dinçer, benzer bir kamp alanının İspanya’da olduğunu kaydetti. Tanıtım eksikleri olduğunu aktaran Dinçer, “Burada emniyetli bir alan mevcut, çalışma salonumuzu kampa gelen takımlara tahsis ediyoruz. Konaklama alanlarının kamp bölgesine çok yakın olması önemli bir faktör. Mart ayının 15′ine kadar kamp yapma imkanı var. Fethiye olarak dünyaya açılıyoruz. Balkan ülkeleri zaten Fethiye’yi çok iyi tanıyor. Romanya, Sırbistan, Bulgaristan Fethiye’ye geçtiğimiz yıllarda geldi. Biraz daha iyi tanıtım yapılmasıyla daha kalabalık kadroları ilçemizde misafir edebiliriz” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest