fethiye-selFethiye’de etkili olan şiddetli yağış nedeniyle bazı ev ve iş yerleri sular altında kaldı.10 ev ve 2 iş yerinin sular altında kaldığı Çatalarık Mahallesi’nde vatandaşlar kendi imkanlarıyla suları tahliye etmeye çalıştı.

Fethiye İlçe Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileride ilçede 3 saatte metrekareye 30 kilogram yağışın düştüğüni bildirdi. Çatalarık Mahallesi’ndeki yaklaşık 10 ev ile 2 iş yeri sahibi suları kendi imkanlarıyla tahliye etmeye çalışırken şiddetli her yağmur yağışında sel ile karşı karşıya kaldıklarını, yetkililerin köklü bir çözüm bulmadıklarını iddia ettiler.
Fethiye’nin yüksek kesimlerinden gelen sel sularının zarar verdiği ev ve iş yerlerindeki vatandaşlar, kovalarla suları tahliye etmeye çalıştı. Çatalarık Ortaokulu bahçesi de sel suları ile doldu. Vatandaşlar, yetkililerin kendileri ile ilgilenmediğini savundu. Çatalarık Mahallesi Muhtarı Ramazan Zorbaş, sabah erken saatlerde etkili olan yağış nedeniyle 10 ev ile 2 iş yerini su bastığını söyledi. Yetkililerden mağduriyetlerinin giderilmesini isteyen Zorbaş, “Konuyla ilgili Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) ile görüştüm ancak ilgilenen olmadı. Burası her yıl böyle oluyor ve mahalle sakinleri sıkıntı çekiyor. Buraya kalıcı bir çözüm getirilmesini istiyoruz” dedi.
Mahalledeki ortaokul bahçesinin sel suları ile dolduğunu kaydeden Zorbaş, okulların hafta sonu nedeniyle tatil olmasıyla en azından öğrencilerin mağdur olmadığını sözlerine ekledi. Öte yandan, yüksek kesimlerden gelen sel sularına kapıldığı tahmin edilen bir köpeğin telef olduğu görüldü.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest