fethiye-goc-idaresi-ofisiFethiye’de yerleşik yabancılar, turistler ve göçmenlerin bürokratik işlemlerini il merkezine gitmeden yapabilmesi için Muğla Göç İdaresi Müdürlüğü Fethiye Çalışma Grup Başkanlığı açıldı.

Cumhuriyet Mahallesi’ndeki ofisin açılış törenine Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, Fethiye Jandarma Komutanı Yarbay Faruk Akıncı, Fethiye Emniyet Müdürü Hakan Aşık ile yerleşik yabancılar katıldı.

Açılışın ardından ofisi gezen Vali Amir Çiçek, yerleşik yabancılarla sohbet etti. Binanın Fethiye’de yaşayan ve tatile gelen yabancıları il merkezine gitme zahmetinden kurtaracağını anlatan Vali Amir Çiçek, Bodrum’da da aynı ofisin hizmete girdiğini söyledi. Bölgede 5 bin yabancının yerleşik yaşadığını aktaran Vali Çiçek, “Muğla’nın 13 ilçesi de merkeze uzak. İlçelerde oturan vatandaşlarımızın işlemlerini merkeze gelip yapmaktan ziyade bulundukları ilçelerde yapma ilkemiz var. Bu açılan birimimiz de en iyi şekilde hizmet verecek. Biz bölgede yaşayan tüm yabancıları komşumuz, kardeşimiz gibi görüyoruz. Onların işlemleri için kilometrelerce yol kat etmesini istemiyoruz. Fethiye ve Bodrum’dan sonra Marmaris’te de benzer ofisimizi açacağız. Hizmeti vatandaşlarımızın ayağına götüreceğiz” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest