umke-operasyon-fethiye-(3)Fethiye’de boynundaki zincirin dolandığı kayalıklarda mahsur kalan Sibirya kurdu cinsi köpek, Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri tarafından kurtarıldı.

Fethiye’nin Göcek Mahallesi Taşbaşı mevkiindeki kayalıklarda 2 gündür bir köpeğin havladığını duyanlar, itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Olay yerine giden ekipler, boynundaki zincir kayalığın sarp bölümüne dolanmış haldeki Sibirya kurdu cinsi köpeği gördü. Arazinin sarp oluşu nedeniyle UMKE’den destek istendi. İhbar üzerine bölgeye giderek halatlar yardımıyla kurulan istasyonda güvenlik tedbiri alan ekipler, 200 metre yüksekliğindeki kayalıklardan köpeğin bulunduğu alana indi. Boynundaki zincir kayalıklardan kurtarılan köpek, güvenli bölgeye taşındı. Kurtarma operasyonunu tamamlayan ekip, köpeği Göcek İtfaiye Amirliği’ne teslim etti.

umke-operasyon-fethiye-(2)Anonsu Duyan Sahibi Köpeği Teslim Aldı

İtfaiye ekiplerince su ve yiyecek verilen köpek için belediye hoparlöründen sahibinin bulunması için anons yapıldı. Köpek, anonsu duyarak itfaiyeyi arayan sahibi Ersan Çevik’e teslim edildi. UMKE Fethiye Ekibi sorumlusu Ergün Kocagöz, “İlk kez bir hayvan kurtarma operasyonuna katıldık. Bu kadar keyifli olacağını düşünmüyorduk” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest