kermes-yardimFethiye Zihinsel Engelliler Derneği’nin 21 Mart’ta düzenlemiş olduğu kermesten elde edilen gelirle ihtiyaç sahibi 3 kişiye tekerlekli sandalye temin edildiği bildirildi.

Fethiye Kültür Merkezi önünde geçtiğimiz hafta düzenlenen kermesin geliriyle 3 tane tekerlekli sandalye alındı. Alınan tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahibi 3 vatandaşa verildi. Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Necdet Yaman kermese destek olan tüm vatandaşlara teşekkür ederek “Kermesimizle ihtiyaç sahibi 2 aileye sandalye almayı planlarken Kumluova, Çaykenarı, Kargı, Çiftlik, Arpacık ve Kemer’den destekler geldi ve böylece 3 sandalye alabilme şansı yakaladık. Bugün 3 tane tekerlekli sandalyeyi kendilerine veriyoruz” dedi.
10 yaşında engelli bir çocuğa sahip olan Zeynep Koç kermesi düzenleyenlere ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederek, “Çocuğum rahatsız olduğu için kendisi gelmedi. Bu tür yardımlarla ihtiyaç sahibi olanlara destek her zaman olmalı” dedi.
Bağlıağaç Köyü’nden Mehmet Saçlı engelli kardeşi Hasibe Saçlı’nın tekerlekli sandalyeye kavuştuğunu söyleyerek destek olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest