minik-trafikTrafik Haftası çerçevesinde öğrenciler trafik polisi oldu. Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle trafik ekipleri ve öğrenciler Günlükbaşı mevkiinde yol denetimi yaptı.

Trafik Haftası kapsamında Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle trafik ekipleri ve öğrenciler Günlükbaşı Adnan Menderes Bulvarı’nda trafik kontrolü yaptı. Okul çıkışı saatinde yolda trafik polisleri trafik eğitimi alan öğrencilerle birlikte karşıdan karşıya geçmek isteyen öğrenci ve vatandaşlara da yardımcı oldu.
Günlükbaşı Silkar Ortaokul ve İlkokul öğrencileri yolda trafik denetlemesi yaptı. Sürücüleri durduran öğrenciler dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunurken, sürücüler ise minik trafik polislerinin kendilerini uyarmasına dikkatli olma sözü verdiler. Trafik Denetleme Amiri Baş komiser Nuri Çınaklı “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğünce yaptığımız iş birliği çerçevesinde Baş Polis Mehmet Zeybek tarafından tüm okullara 1 ay süresince trafik geçit eğitimi verildi. Bu kapsamda tüm okul öğrencileriyle birlikte trafiğe çıkıp tatbikat yapıyoruz. Amacımız öğrenciler verilen eğitime daha iyi uyum sağlasın, şoförler öğrencileri daha iyi tanısın” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest