fethiyede-gurultu-kirliligi-(2)Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde gürültü kirliliğine neden olduğu gerekçesiyle otomobil ve motosikletlerden sökülen egzozlar polis gözetiminde silindirle ezildi.

Fethiye Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine ilçe genelinde egzozlarından aşırı ses çıkartarak gürültü kirliliği yaratan araçlara yönelik denetimlerini artırdı. Geçen yıl yapılan denetimlerde otomobil ve motosikletlere yüksek ses çıkarması için sonradan monte ettirilen yaklaşık 100 egzoz sökülerek, sürücülere cezai işlem uygulandı. Denetimlerde toplanan egzozlar tekrar kullanılmaması için polis gözetiminde Fethiye Belediyesi’ne ait asfalt çalışmalarında kullanılan silindirle ezildi.

“Kullanılmaması için silindire ezdirdik”

Fethiye Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro Amiri Başkomiser Nuri Çınaklı, gürültü kirliliğine neden olan araçlara yönelik denetimlerin bu yıl da aralıksız devam ettiğini söyledi. Egzozların başka araçlara takılarak kullanımının önüne geçmek için böyle bir uygulamaya gittiklerini anlatan Çınaklı, “Trafik ekiplerinin gürültü kirliliğiyle mücadele etmediğini düşünen vatandaşlarımız var. Biz de vatandaşlarımızın böyle düşünmemesi için yakaladığımız egzozları silindirle ezdirdik. Vatandaşlarımızın egzozlardan çıkan seslerden rahatsız olmaması için konu üzerine hassasiyetle duruyoruz. Uygulamalarımız devam etmekte. 2016 yılının ilk 3 ayında 3 çuval egzoz yakaladık. Yıl sonunda bu yakaladığımız egzozları da silindire ezdirip, hurdacılara vereceğiz” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest