yayalara-saygi-kampanyasi-(1)Fethiye Trafik Tescil Büro Amirliği tarafından yayaların yaya geçitlerinden geçmeleri sürücülerinde yayalara saygılı davranmaları konusunda kampanya başlatıldı.

Fethiye Trafik Tescil Büro Amirliğine bağlı ekipler Fethiye’de değişik noktalarda yaya ve sürücü saygısı konusunda uygulamalı eğitim yaptılar. Fethiye Trafik Tescil Büro Amiri Başkomiser Nuri Çınaklı yönetiminde Kandönmezler mevkii kavşağında yapılan uygulmada trafik polisleri, yayaları yaya geçidinden geçmeleri konusunda uyardılar. Sürücüleri de yayaları beklemeleri konusunda uyaran trafik görevlileri yayalara saygılı olunmasını istediler.
Fethiye Trafik Tescil Büro Amiri Başkomiser Nuri Çınaklı “Amacımız vatandaşlarımıza yaya geçitlerinden geçme alışkanlığı kazandırmak. Fethiye’de vatandaşlarımızın araç sürücülerinin yayalara saygısı yok. Bu saygıyı geliştirmek için uğraşacağız” dedi.
Çınaklı: “Yayalar yaya geçidinden geçecek, şoförlerimizde yayalara saygı gösterecek. Şu anda bunun kampanyasını başlatmış olduk. Bu kampanya ara ara devam edecek. Trafik kurallarına maalesef hiç uymuyoruz. Uymak içinde çaba sarf etmiyoruz. Biz Fethiye Denetleme Amirliği olarak vatandaşlarımızın güvenliği için yaya geçitlerinin kullanılması, şoförlerimizin de yayalara saygı göstermesi konusunda kampanya başlattık. Kampanyada kurallara uymayanlara 88 Lira ceza verilecek” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest