e-ikametFethiye Kaymakamlığı öncülüğünde Fethiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlara yönelik olarak e-İkamet konusunda İç İşleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce bilgilendirmelerde bulunuldu.

Fethiye Kaymakamlığı Toplantı Salonunda yapılan bilgilendirme toplantısına Ankara Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uzman Yardımcısı Hüseyin Havuz, Muğla İl Göç İdaresi Müdürü Recep Batu, TÜRSAB Başkanı Süleyman Kaya, Göç İdaresi personeli ile yabancı uyruklu vatandaşlar katıldı.
Toplantıda konuşan Göç Uzman Yardımcısı Hüseyin Havuz konuşmasında “Yeni geçtiğimiz E-İkamet randevu sisteminin entegre bir halde çalışmasıyla ikamet başvurularında sağlanacak kolaylıklar anlatılacak. 18 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesinde yürütülen işlemler artık tüm ülke genelinde Göç İdaresince yürütülmektedir. Bu tarihten sonra yabancılardan istenilen evraklarda değişiklik bulunmamaktadır. Değişen tek şey emniyet memurlarından sivil birime geçilmiş bir sistem bulunmaktadır. Daha önce Türkiye’de sadece İstanbul, Antalya, Ankara ve İzmir’de yapılan merkezi randevu sistemi yeni sistemle beraber 81 ilde artık çok fazla zaman kaybetmeden internet üzerinden yapılmaktadır” dedi.
Ardından Göç İdaresi Genel Müdürlüğünden gelen Uzmanlar Hüseyin Havuz, e- ikamet ilk başvuru ve geçiş başvuruları konusunda sunumlar yaparak Fethiye’deki yabancı uyruklu vatandaşları bilgilendirip soruları da cevaplandırdılar.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest