gelecegin-olimpiyat-sampiyonlari-belirleniyorMuğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Seydikemer ilçesi’nde, geleceğin olimpiyat şampiyonlarını belirlemek için 32 mahallede 45′den fazla okulda 2 bin 430 sporcuyu uzman antrenörler gözetiminde teste tabi tutuldu. Öğrenciler; fiziki uygunluk, sürat testi, dayanıklılık testi, patlayıcı kuvvet ölçümü, sıçrama gibi özel testlerden geçirildi.

Başlattıkları bu uygulamayla ilgili bilgi veren Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, “Yüksek atlama, cirit atma, gülle, sırıkla atlama, maraton gibi genetiğimize yatkın, atalarımızın yaşam tarzı olan sporlarda olimpiyatlarda ilimizi ve ülkemizi temsil edecek sporcuları tespit ettik. Antrenörlerimiz, bu sporcularımızla özel olarak ilgilenecek ve takibe alacaklar. Yaptığımız çalışmalarda çocuklarımızın bu işe gösterdiği ilgi bizleri son derece mutlu etti” dedi.

Öçalmaz, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile 2 bin 470- 2 bin 500 metre yükseklikteki Seydikemer yaylaları ile ilgili çalışmalar yapıldığını da söyledi. Öçalmaz, bir atletizm merkezi yapma çalışması içinde olduklarını ve temasların süratle devam ettiğini de belirterek, “Göreve geldiğimizde, ’4 Mevsim Spor, 4 Mevsim Organizasyon’ sloganıyla yola çıktık. Dev bir tesisleşme hamlesi yürütüyoruz. Bununla beraber özellikle olimpiyatlarda, özellikle güce dayalı sporlarda başarılı olacak sporcuları Muğla’dan yetiştirmek istiyoruz” diye konuştu.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest