sergi-gulsah-ikbal-ozkeskin
İki usta sanatçının Bodrum-Trafo Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde  “Geleneksel Türk El Sanatları” sergisi büyük beğeni topladı.

Serginin açılışının ardından ziyaretçilere eserleri hakkında bilgiler veren Gülşah İkbal Cesur ile İlker Selimler daha sonra sergi salonunda birde ebru gösterisi yaptılar.

İki  usta sanatçının canlı olarak gerçekleştirdiği ebru sanatı gösterisinden sonra sanatçı İkbal Gülşah Cesur’un 8 yaşındaki minik kızı Neslişah Cesur da bir ebru gösterisi yaptı. Minik sanatçı Neslişah’ın izleyicilerin bakışları altında yaptığı “özgür dünyanın mutlu meleklerinin kalpleri” adını verdiği eseri gösteriyi izleyenler tarafından alkışlandı.

Çini, ebru, tezhip, minyatür, seramik sanatının örneklerinin yer aldığı sergiyi ziyaret edenler arasında Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Meclis Başkanı  İlhan Ersan, AKUT Bodrum Lideri Sadettin Uslu, Bodrum Rotary Kulübü Başkanı Aziz Basan, CHP İlçe Başkanı Recai Seymen, İnterackt Kulüp Başkanı Nazan Yıldız yer aldı. 120 eserin yer aldığı sergiyi Bodrum’a tatil için gelen çok sayıda turist ilgi ile izledi.

Sergide geleneksel tarz motiflerin yanı sıra, Kız Kulesi, Van Akdamar, Bodrum Kalesi, Çanakkale Savaşı temalı eserler de yer aldı.

sergi-gulsah-ikbal-ozkeskin-1Sanatçı Gülşah  İkbal Cesur, İzmir Gaziemir ve Güzelbahçe’de, İlker Selimler de İstanbul Beşikta’ ta halen Geleneksel Türk El Sanatları konusunda atölye çalışmalarına devam ediyorlar.

Haber: Zeki Özkeskin

Paylaş
  • gplus
  • pinterest