Keman-Masterclass_112. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında Çağdaş Holding’in sponsorluğunda düzenlenen Gümüşlük Festival Akademisi Keman Masterclass öğrencileri verdikleri konserin ardından sertifikalarını Gilles Apap’ın elinden aldılar.

2006 yılından beri 500 civarında genç yeteneğe sertifika veren GFA, bu yıl da 3 dalda düzenlenen ustalık sınıflarıyla devam ediyor. Fransız kemancı Gilles Apap’ın eğitmenliğinde düzenlenen keman masterclassı geçtiğimiz gün, festival kampusundaki Earthbag Mini Hall’de gerçekleşen konser ve sonrasındaki törenle son buldu. Bu yıl yaşları 12 ile 25 arasında değişen 16 genç yeteneğin katıldığı keman masterclassına, ülkemizin çeşitli konservatuarlarından öğrenciler ilgi gösterdi. Genç yetenekler masterclass’ta edindikleri bilgi ve tecrübeleri verdikleri konserle sergilediler.

Masterclass öğrencilerinin verdikleri konserde ilk olarak sahneye gelen Oya Çeki adındaki genç kemancı, Johann Sebastian Bach’ın, “Sarabande Si minör” adlı eserini seslendirdi, ardından sahneye sırayla gelen Öykü Melis Şahin, “Giovanni Viotti”’nin, “Concerto no 22”; Bahar Yargı, Georg Friedrich Handel’in, “Sonat no 1 Sol minör, Op.10”; Gülfem Güler, Henryk Wieniawski’in, “Legende Op.17”; Arda İşkol, Niccolo Paganini’nin, “Caprice no 16”; Ece Naz Aydoğdu, Joseph Haydn’ın, “Concerto Sol Majör”; Didem Güzel, Wolfgang Amadeus Mozart’ın, “Violin Sonat Mi minör”; Ekin Kuzukıran, Johann Sebastian Bach’ın, “Concerto Mi Majör” ve Zeynep Yiğitoğlu, Antonin Dvorak’ın, “Humoresque” adlı eserini kemanla yorumladı.

 

GFA’da 16 Temmuz’da başlayan piyano masterclassı, Gülsin Onay eğitmenliğindeki 4. dönem sınıfının 3 Ağustos Pazartesi akşamı vereceği konser ve sertifika töreni ile son bulacak.

 

Sponsorlar

12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivalinin ana sponsorluğunu DenizBank üstlenirken; Bosch, co-sponsor olarak festivale destek veriyor. Festivalin diğer destekçileri ise TC. Başbakanlık Tanıtma Fonu, TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası; otel partneri: Marriott; ulaşım sponsoru: THY; ulaşım destek: Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası; tanıtım desteği: Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum FM; GFA Eğitim sponsoru: Çağdaş Holding, A Mutfak Mobilya.

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali “Avrupa’nın en seçkin festivalleri, EFFE 2015 – 2016” etiketiyle onurlandırılmıştır.

12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivalinde sonraki konserler:
4 Ağustos - “Yıldızlara Serenat” Gülsin Onay – Piyano (Türkiye)

8 Ağustos - “Nirvana ve Pink Floyd’dan Virtüöz Piyano için Seçmeler” Ayşedeniz Gökçin (Türkiye)

 

Gümüşlük Festival Akademisinde Piyano Masterclassı 4 Ağustos’a kadar devam ediyor…

 

Konserlerin başlama saati 21.00’dir. Gala; Bodrum Antik Tiyatro, diğer tüm konserler Gümüşlük Antik Taş Ocağında gerçekleştirilecektir. Biletler; Biletix gişelerinden temin edilebilir.

 

İletişim

www.gumuslukfestival.org

gumuslukfestival@gmail.com

www.facebook.com/gumuslukfestival

 

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest