gocekde-oltayla-balik-tutma-yarismasi-heyecani_7015_dhaphoto7Fethiye Göcek Mahallesi’nde, Göcek D Marin’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen turnuvada, oltayla balık yakalama yarışması düzenlendi. ‘En Büyük Balık’, ‘En Ağır Balık’ ve ‘En Fazla Balık’ kategorisi olmak üzere üç dalda verilen ödüller için kıyasıya verilen mücadeleler heyecan yarattı.

Göcek D Marin’de güneşli güzel bir havada gerçekleştirilen oltayla balık tutma yarışına, D Marin Müdürü Onur Ugan’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. Etkinlikte ekmek arası balık ikramında bulunuldu. Kıyasıya geçen yarışma, heyecan yarattı. En ağır ve en uzun balığı 67 santimetreyle Cengiz Kutlu, en ağır balığı 500 gr ile Cemalettin Sert, en çok balığı 14 balık ile Fatih Tacer tuttu. Derecelere girerek kupa kazanarak ödüllerini Onur Ugan’ın elinden aldı.

Her yıl Şubat ayının son günlerinde yarışmanın düzenlendiğini belirten D Marin Müdürü Onur Ugan, “Bu çevrede balığın farkına varılsın, denizin ve deniz kültürümüzün farkına varılsın. Bunların farkına varılması için bu tür etkinlikleri yapıyoruz. Her yıl daha çok ilgi görüyor. Hedefimize ulaştığımızı düşünüyorum ayrıca yarışmaya katılan arkadaşlarımız çevre ve doğa dostu insanlar. Bu duyarlılıklarından dolayı da herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest