gocekte-hidirellez-senlikleri-(3)Muğla’nın Fethiye İlçesi’ne bağlı Göcek Mahallesi’nde baharın gelişini simgeleyen ve her yıl geleneksel olarak kutlanan Hıdırellez şenlikleri yoğun bir katılımla kutlandı.

Kültür ve Turizm Derneği tarafından Göcek Mahallesi’ndeki şenlik alanında bu yıl 27′incisi düzenlenen Hıdırellez şenliklerine, çevre ilçelerden gelen davetliler ve vatandaşlar da katıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen şenlikler öncesinde Dernek Başkanı Onur Ugan, alanda kurulan çadırları gezdi; hayırlı bereketli olması dileğinde bulundu. Alandaki program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından bolluk ve bereketi simgeleyen başak demeti, CHP’li Fethiye Belediye Meclis Üyesi Recep Şatır’a sunuldu. Etkinlik, Dernek Başkanı Onur Ugan tarafından şenlik ateşinin yakılmasıyla devam etti.

gocekte-hidirellez-senlikleri-(1)Konuşma yapan Dernek Başkanı Onur Ugan, “Tabiatın canlanmasını, toprağın bereketlenmesini simgeleyen ve Hazreti Hızır ile İlyas peygamberlerin buluştuğu gün olduğuna inanılan Hıdırellez’i, bu güzel Boncuk Koyu’nda kutlamaktan mutluluk duyuyoruz. Fethiye, Dalaman, Ortaca ve çevre ilçelerden gelen vatandaşlarımızla şenlik havasında baharı karşılıyoruz. Tüm esnaf kardeşlerimize ve vatandaşlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Baharın, ülkemize bolluk, bereket ve huzur getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest