marmariste-gocmen-kacakciligi-suphelileri-adliyede_1370_dhaphoto3Marmaris merkezli düzenlenen ve Bodrum’u da kapsayan operasyonda yakalanan biri Arnavut, üçü Gürcistan uyruklu, diğerleri Türk olan göçmen kaçakçılığı şüphelisi 9 kişi, bu sabah adliyeye sevk edildi.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü’nün göçmen kaçakçılığına karşı başlattığı mücadele sürüyor. Geçen Pazartesi günü göçmen kaçakçılarına yönelik başta Marmaris olmak üzere Bodrum’da önceden belirlenen adreslere operasyon düzenlendi. Çoğunluğu Suriyeli olan Pakistan, Irak ve Afganistan uyruklu 104 umut yolcusu ile biri Arnavut, 3′ü Gürcistan uyruklu, diğerleri Türk olan göçmen kaçakçılığı şüphelisi 9 kişi yakalandı. Operasyon kapsamında aranan bir Türk’ün de Yunanistan’da yakalandığı ve tutuklandığı öğrenildi. Ayrıca kaçak geçişlerde kullanıldığı ve çalıntı olduğu belirtilen 7 tekne, 2 tekne motoru ile çok sayıda can yeleği ele geçirildi. Marmaris Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği’ndeki işlemlerinin ardından 9 şüpeli, bu sabah adliyeye sevk edildi.

ŞEBEKE LİDERİ ARANIYOR

Şebekenin lideri olduğu belirtilen Gürcistan uyruklu Yunanistan vatandaşı 34 yaşındaki V.G.’nin arandığı, hakkında Yunan mahkemelerince 25 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu öğrenildi. Ayrıca V.G.nin Interpol’ün arananlar listesinde olduğu da kaydedildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest