mugla-gocmen-kacakciligiMuğla ve Adana’da, göçmen kaçakçılarına yönelik olarak polis ve sahil güvenlik ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan ve Marmaris’te adliyeye sevk edilen 12 şüpheliden 8′i ‘Örgütlü göçmen kaçakçılığı yapmak’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer 4 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Muğla ve Adana’da, göçmen kaçakçılarına yönelik olarak polis ve sahil güvenlik ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 12 kişi, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Marmaris Adliyesi’ne sevk edildi.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Ekipleri (KOM) ile Sahil Güvenlik ekiplerinin göçmen kaçakçılığına yönelik çalışmaları sürüyor. Muğla’nın Fethiye ve Marmaris ilçeleri ile Adana’da göçmen kaçakçılığı yapan bir grubu belirleyen ekipler, fiziki ve teknik takip yaptı. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından geçen salı günü eş zamanlı operasyon yapan ekipler; Marmaris’te 9, Fethiye’de 1 ve Adana’da 2 kişi olmak üzere 12 kişiyi ‘örgütlü göçmen kaçakçılığı yapmak’ suçundan gözaltına alındı. Ayrıca operasyonda Yunan adalarına geçmek isteyen 146 mülteci yakalanırken; beş sürat teknesine el konuldu. Emniyetteki işlemleri tamamlanarak dün Marmaris’te adliyeye sevk edilen gözaltındaki 12 zanlıdan 8’i tutuklandı, 4’ü ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest