bisikletTürkiye’nin ilk kamplı uzun bisiklet turu olan Gökova Bisiklet Turu, bu yıl 9. kez bisiklet severleri bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Muğla Bisiklet Derneği tarafından bu sene 9. kez düzenlenen Gökova Bisiklet Turu, Muğla Belediye Kültür Evi önünden 15 Mayıs Cuma günü start alıyor. 19 Mayıs akşamüzeri Akyaka’da sona erecek olan tur kapsamında, 5 gün boyunca bisikletle 300 km yolculuk edilecek. Muğla, Ula, Akyaka, Marmaris, Datça, Bodrum, Ören ve Akyaka’yı kapsayacak rota boyunca bisiklet severler kamp yapma olanağı da bulacak.
9. Gökova Bisiklet Turu, başlangıçtan bu yana en yüksek katılımın sağlandığı etkinlik olacak. Tur bu yıl da Gökova Körfezi’nin etrafında saat ibresi yönünde düzenlenecek. Muğla, Ula, Akyaka, Marmaris, Datça, feribotla Bodrum, Ören ve Akyaka rotası takip edilecek. Bütün parkur stabilize asfalt yollardan oluştuğu için, rota birçok bisiklet türüne de uygun durumda. Bisiklet turu, Gökova’nın bisiklet turizmine elverişliliğine dikkat çekmek amacıyla, Muğla Bisiklet Derneği tarafından 2007′den bu yana düzenleniyor.
Muğla Bisiklet Derneği Başkanı Dr. Bilge Kağan Uzun, bu yıl 300’ü aşkın yerli ve yabancı katılımcının yer alacağı tur hakkında şunları söylüyor: “Her yıl katılımın artarak devam ettiği turumuzun bu yıl 9’uncusunu düzenliyoruz. Oldukça keyifli geçeceğini umduğumuz bu turda, 5 gün boyunca unutulmaz bir rota izleyeceğiz. Bu keyifli etkinliği gerçekleştirirken, bisiklet sporunun yaygınlaşmasını sağlamayı ve bisiklet kullanmak için gereken altyapının arttırılmasına dikkat çekmeyi umuyoruz”dedi.
Haziran’da “Ailece Gökova Bisiklet Turu”
Muğla Bisiklet Derneği 5 gün boyunca kamplı bisiklet turunda zorlanacağını düşüneneler için Haziran’da da alternatif bir tur düzenliyor. 9. Gökova Bisiklet Turu’na katılmak için yeterli deneyim ve güce sahip olmadığını düşünenlere, Haziran ayı içinde ve yine 5 günde bu turun yaklaşık yarısı kadar yol alınan “Ailece Gökova Turu” programı öneriliyor. 25-28 Haziran 2015 tarihlerinde daha kısa bir rota izlenecek olan bu tur sayesinde birçok bisikletçi ailece bu heyecanlı atmosferi soluma imkanı bulacak.
Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest