konser-1Bodrum Konserinde haber amaçlı görüntü çekmek isteyen basın mensuplarına izin verilmedi. Basın mensupları yaklaşık yarım saat bekledikten sonra, organizasyon yetkilileri konserin basına kapalı olduğunu söyledi. Yaklaşık yarım saat boyunca konser alanı önünde bekleyen basın mensupları görüntü alamadan geri döndü. Organizasyon şirketi tarafından grubun isteği doğrultusunda basın mensuplarının alınmadığı iddia edildi.

Grup Yorum 30. yıl kutlamaları için bir konser de Bodrum’da verdi. Grubun Bodrum’da gerçekleştirdiği konsere ulusal ve yerel basın mensupları alınmadı.

Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde gerçekleştirilen konsere haber amaçlı gelen basın mensupları Ada Organizasyon engeline takıldı…

Bodrum Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü Etkinlik Sorumlusu Melek Hastürk’ün menajer ile konuşması üzerine basın mensuplarının konserin başından sadece 10 dakika görüntü alabileceğini, bunun dışında konser alanını terk etmeleri gerektiği belirtildi. Fakat bu duruma kapıda izin vermeyerek basın mensuplarını içeriye alamayacağını dile getiren Organizasyon Sorumlusu Ali Şenol; “Ben nereden bilebilirim içeriye haber yapmak için gireceğinizi” şeklinde konuştu.

Gazeteciler ise meslek yaşamlarında ilk kez böyle bir durumla karşılaştıklarını belirterek, durumu protesto etmek için konser alanı girişini terk ettiler. Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Mecit Poyraz da alınan bu kararın doğru olmadığını dile getirerek yönelttiği; “Basın mensupları haber portallarında sizin Bodrum’da konsere geleceğinizin günler önceden duyurusunu yaptılar, neden içeri almıyorsunuz? sorusu üzerine,  Ali Şenol; “İçeri girmek istiyorlarsa bilet alıp seyirci olarak girebilirler, başka türlü kendilerini konser alanına alamam” şeklinde konuştu.

Bodrum Konserinde Grup Yorum ’un biletleri 30 TL’den satışa sunuldu. Ayrıca Kale önünde Grup Yorum standı açıldı ve burada CD; atkı ve buna benzer ürünlerin tanıtımı ve satışı yapılarak gelir elde edildi. Grup Yorum geçtiğimiz gün İzmir’in Dikili İlçesi’ne bağlı Bademli Köyü’nde bu yıl ikincisi düzenlenen Bademli Halk Festivali’nde sahne almıştı. Sevilen parçalarını seslendiren grup, dinleyenlere keyifli bir gece yaşatmıştı.

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest