gumbetBodrum’un en önemli turizm merkezlerinden biri olan Gümbet’te sezon öncesi hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

Nisan ayının ortalarına gelinen şu günlerde kışın da açık olan otellerin dışında bir beş yıldızlı otel daha yerli ve yabancı turistlere kapılarını açtı. Az sayıda turistin dolaştığı Gümbet sokaklarında esnaf gece gündüz çalışmalarına devam ediyor. Özellikle Bodrum’da gece hayatının en hızlı yaşandığı bölgelerden biri olan Gümbet Barlar Sokağı esnafı yeni konsept çalışmalarıyla 2015 yaz sezonuna hızlı bir şekilde hazırlanıyor.
Gümbet’te bulunan oteller son hazırlıklarını yaparken plaj kısımlarında da temizlik ve düzeltme çalışmaları devam ediyor. Bodrum Belediyesi ekiplerinin bölgede çevre temizliği, yol bakımı ve düzenleme çalışmaları yaptığı görülürken, Mayıs ayı başı itibari ile birçok otel ve işletmenin çalışmalarını bitirerek kapılarını yerli ve yabancı turistlere açacağı öğrenildi.

Elektrik Hatlarının Yer Altına Alınmasına Tepki

Öte yandan Gümbet’in Yel Değirmeni Caddesi ve Ayaz Caddesi’nin bir kısmında başlanan elektrik hatlarını yer altına alma çalışmaları bölge esnafının tepkisini çekti. Esnaf çalışmanın turistlerin gelmeye başladığı bugünlerde başlamasından dolayı sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. “14 Nisan 2015 sezon başladı ve burası Gümbet’in otellere giden yolu. Belediyemiz sağolsun turist gelmesin diye yolları kapatmaya başladı her sene olduğu gibi” yazıları sosyal medyadan paylaşan esnaf, yapılan çalışmaların kim tarafından yapıldığını bilmeden duruma tepkiler göstererek bu tür çalışmaların kışın veya en geç Mart ayında tamamlanmasını istiyor.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest