ali-atmaca-sergi-(3)Bodrum’da yaşayan ressam Ali Atmaca’nın “Gümüşlüklü Kadınlar” konsepti ile hazırladığı sergi büyük ilgi gördü.

Ressam Ali Atmaca’nın tuval ve kağıt üzerine akrilik boya ile yaptığı, “Gümüşlüklü Kadınlar” konulu 15 eseri Bodrum Sanat Galerisi’nde sergilendi. Yaşam haklarının çoğu ellerinden alınan kadınların özgürlüğüne kavuşma isteklerinin konu alındığı eserlerde, tuval üzerindeki kadının baş kaldıran bir varlığa dönüştürüldüğü belirtildi.

20 yıl önce Bodrum’a yerleşen Ali Atmaca, serginin açılışını Bodrum Sanat Galerisi’nin yöneticisi Zeynep Çavuş ile birlikte yaptı. Hayatta en çok kadınlara güvendiğini belirten Atmaca, “Bu sergi kadınlara ithaf edilmiştir. Dikkat ettiyseniz bütün resimlerimde kadın ali-atmaca-sergi-(4)figürleri vardır. Niçin kadın figürü? Çünkü ben yaşamımda hep kadınlara inandım, kadınlara güvendim. O yüzden hep kadın çiziyorum. Resimlerimde kadını yansıtan ve yaşatan tüm renkleri kullanıyorum” dedi. Atmaca’nın sergisi 31 Mart tarihine kadar ziyarete açık kalacak.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest