gumuslukspor-futbol-okulu-acilisi-(3)Nejat İşler’in başkanı olduğu Gümüşlükspor Kulübü Futbol Yaz Okulu’nun açılışına, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un yanı sıra ünlü teknik direktör Aykut Kocaman da katılarak destek verdi.

6-12 yaşları arasındaki 140 çocuğun eğitim göreceği Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna bağlı Gümüşlükspor Kulübü bünyesindeki Futbol Yaz Okulu’nun açılışı, Kadıkalesi’nde yer alan Gümüşlük Futbol Sahası’nda gerçekleşti. Açılışa; Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, Belediye Meclis Üyeleri, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Kocadon, Gümüşlükspor Kulübü Yöneticileri Meltem Kolcu, Cenk Özakın, Akif Kurtuluş, Hasan İnce, Ahmet Faik Karakaya, Ahmet Öztaşkın, Fikret Alphan, Murat Gözüm, Göray Karadut ve Mehmet Özak ile dizi oyuncusu İnanç Konukçu, öğrenci velileri ve Gümüşlüklü vatandaşlar katıldı.

Gümüşlükspor Kulübü Başkanı Nejat İşler’in ev sahipliğinde düzenlenen açılış etkinliğinde Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, beraberindekilerle birlikte futbol okulunun öğrencileri ile sohbet etti. Kulübün antrenörlerinden de okulun çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Kocadon, tüm öğrencilere başarılar diledi.

İşler: “Belediye ve esnafın desteğiyle kulübümüzü önemli bir seviyeye çıkardık”

Gümüşlükspor Kulübü Başkanı Nejat İşler, açılışta yaptığı konuşmada, kurdukları futbol okulunun sistemli bir şekilde, akademi gibi işleyeceğini belirterek; kulübe destek veren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a, esnafa ve velilere teşekkür etti. İşler, “Bugün bir hayalimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Uzun yıllardır hayalini kurduğum spor okulu, bugün gerçeğe dönüştü ve bu nedenle çok mutluyum. Başkanlığını yaptığım kulüpte küçük sporculara, sadece futbol okulunu değil önümüzdeki aylarda basketbol, masa tenisi başta olmak üzere diğer spor okullarını da açarak temel spor eğitimi verdiğimiz sporcu sayısını artıracağız. Açtığımız bu okullar ile önümüzdeki yıllarda oluşacak sportif başarıları tesadüflere değil kuracağımız sistem ile istikrarlı bir hale getirerek, kulübümüzü amatör kümeden bölgesel amatör lige çıkarmayı hedefliyoruz ancak hedefimizde asla profesyonellik yok. Biz sadece amatör ruhla spor yapan sporcu sayısını artırmak ve başarıyı bu şekilde elde etmek istiyoruz. Bodrum Belediyesi ve esnafın desteğiyle Gümüşlükspor’u önemli bir seviyeye çıkardık. Sanat ve spor eğitimi eksik olan bir ülkede birçok şey de düzgün yürümüyor. Amatör sporlara olan ilgi ve destek ise yok denilecek kadar az. Örneğin bu yıl amatör maçlara ambulans bile gelmedi, gelmediği için de iki gencimiz sahalarda öldü. Bu nedenle bizler burada futbol okulundan çok çocuklarımıza sporun yanında sosyal eğitimler, psikolojik eğitimler vererek; kültürel çalışmalar yaparak önemli spor adamlarının vereceği derslerle bir akademi gibi faaliyet göstereceğiz. Sonuç olarak buradan yetiştireceğimiz geleceğin sporcularıyla hepimiz gurur duyacağız.” diyerek konuşmasını yapmak üzere sahaya Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u davet etti.

Kocadon: “Amacımız spor ile çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak”

Kulüp Başkanına, yöneticilerine, sivil toplum kuruluşu başkanlarına, meclis üyelerine ve Teknik Direktör Aykut Kocaman’a ettiği teşekkür ile sözlerine başlayan Başkan Kocadon, “Spor aynı zamanda karakteri güçlü, ahlaklı insanlar yetiştirir. Bunun en güzel örneği de Aykut Hoca’mdır. Ben Bodrum Yarımadası’nın belediye başkanıyım ve Bodrum bir bütündür. Bu nedenle hiçbir ayrım yapma lüksümüz yok. Gümüşlük benim için ayrı bir özelliğe sahip. Turgutreis olsun Gündoğan olsun Bodrum’da 11 tane takımın olması benim de mutluluğum. Özellikle bu çocuklarımızın arkasındaki en büyük güç olan ailelerine de buradan teşekkür etmek istiyorum. Bu sene 1000’in üzerinde çocuğumuz Bodrum Belediyesinin imkanlarıyla yaz okullarında spor yapacak. Bir şeyi de belirtmek isterim ki; bütün bu spora vermiş olduğumuz desteğin altında yatan en büyük neden, biz yöneticilerin, sağlıklı nesiller yetiştirmek istemesidir. Yolları 15 gün sonra da yaparsın, bir sene sonra da yaparsın ama çocuklarımıza spor eğitimini zamanında vermezsek, sporun bir yaşam tarzı olduğunu çocuklarımıza zamanında öğretemezsek maalesef çok geç kalmış oluruz. Dünya barış toplumu gibi yaşayan bir kent olan Bodrum’da sanattan spora birçok alanda binlerce sporcumuz, belediyemizin etkinlikleriyle bu eğitimleri almakta ve kötü alışkanlıklardan uzak durmaktadır. Bu nedenle yelkenden futbola kadar birçok spor branşında dünya çapında sporcular yetiştirmeyi başardık. Sporu yarımadanın her mahallesine yapacağımız tesislerle daha çok geniş kitlelere yaymayı sürdüreceğiz. Şu anda Bodrum’da çocuklarımız yaz spor okullarında farklı branşlarda spor eğitimleri alıyor. Amacımız; -Nejat Başkanım gibi- her mahallemizde böyle 2000 doğumlulardan başlayıp 2008 – 2009 doğumlulara kadar olan gençlerimizi sporla buluşturmaktır. Onun için bu güzel özveriyi gösteren değerli kulüp yöneticilerimize, spor sevdalılarına ve siz değerli ailelerine Bodrum Belediye Başkanı olarak teşekkür ediyorum. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Açılışın ardından ayrıca basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Nejat İşler, yaşamının bundan sonraki kısmını Bodrum’da sürdüreceğini belirterek şunları söyledi:

“Şu anda menajerim aracılığıyla birçok dizi ve film teklifi geliyor ama artık ben bölüm bölüm olan dizilerde oynamayacağım. İstanbul’a gidersem de sadece iş için giderim. İyi bir teklif gelirse ki olabilir değerlendiririm ama artık kesinlikle dizilerde oynamam. Sanat alanında 25 yılımı geçirdim. Türkiye’de dizilerde oynama dönemi bana göre kapandı.”

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise Türkiye’de futbolun altyapısında miniklere verilen önemin kesinlikle yeterli olmadığını söyleyerek, “Bu nedenle bu zor şartlarda bugün bu okulu açan, 140 çocuğa eğitim veren Nejat’ı kesinlikle kutlamak gerek. Bu, hem cesaret isteyen hem de spor adına örnek bir davranış. Nejat burada bir zoru başarmış. Unutmamalı ki; altyapıya önem veren tüm ülkeler başarıyı yakalamış durumda.” ifadelerini kullandı.

Teknik Direktör Kemal Serçe’nin yönetimindeki Gümüşlükspor Kulübü Futbol Yaz Okulu, 140 öğrencisiyle antrenörler eşliğinde çalışmalarına başladı.

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest