gumuslukspor-sezon-acilisanda-ayazma-ile-karsilasti_5723_dhaphoto10Başkanlığını ünlü sanatçı Nejat İşler’in yaptığı Muğla 1. Amatör Küme takımlarından Gümüşlükspor, yeni sezonu törenle açtı. Açılışın ardından ilk hazırlık maçını; sanatçı, müzisyen ve yazarların oluşturduğu AYAZMA (Anadolu Yazarlar ve Müzisyenler Ayaktopu) ile oynayan Gümüşlükspor, sahadan 2-1 galip ayrıldı.

Gümüşlükspor, sunuculuğunu Seray Sever’in yaptığı organizasyonla, yeni sezon açılışını yaptı. Açılışta konuşan kulüp başkanı Nejat İşler, amatör ligde mücadele eden bir takıma amatörce başkanlık yapmaya çalıştığını belirterek, “Kulüp nasıl amatörse, ben de amatörüm, öğreniyorum. Köy takımı gibi olduğu için, Gümüşlükspor’un desteği çok fazla. Köylerde halkın sosyalleşmesi, düğünlerde ve cenazelerde oluyor. Artık futbol maçlarında da oluyor. Şubeleri artırmayı amaçlıyoruz. Futbolun yanı sıra basketbol, voleybol, masa tenisi, yelken branşlarını da açacağız. Stajımızı futbol takımı ile yapıyoruz. Bu arada bir kadın futbol takımı da kurmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki senelerde bu konuda girişimde bulunacağız” dedi.

Sinemayla ilgili iki projesi olduğunu sözlerine ekleyen Nejat İşler, “Televizyon dizisi olmayacak. Taş çatlasa misafir oyuncu olabilirim ama o kadar. Devam edemem” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Gümüşlükspor, aralarında Koray Candemir, Harun Tekin, Cansel Elçin, Mustafa Kemal Öztürk gibi müzik, sinema, televizyon ve edebiyat dünyasından ünlü isimlerin yer aldığı AYAZMA takımı ile dostluk maçı yaptı. Gümüşlükspor’un Mustafa Topoğlu’yla kazandığı iki gole rakip takım Cansel Elçin’le karşılık verdi. Ünlü oryantal Tanyeli’nin de izlediği maçı Gümüşlükspor 2-1 kazandı. AYAZMA Takımı Kaptanı Harun Tekin, sanatçı Nejat İşler’e takım formasını hediye etti.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest