gumusluk--klasik-muzik12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 8 Temmuz Çarşamba akşamı “The Virtuoso Flute” başlığı altında sunulacak Türk Flütçü Bülent Evcil ve ABD’li Piyanist Phillip Moll konseriyle devam edecek.

DenizBank ana sponsorluğunda Gümüşlük Antik Taş Ocağı’nda saat 21:00’de başlayacak geceye sanatçılar Johann Sebastian Bach’ın, “Sol minör sonat, BMW 1020” adlı eserinden “1.Allegro”, “2.Adagio”, “3.Allegro” başlıklı bölümleri seslendirerek başlayacak. Ardından sırasıyla şu eserler seslendirilecek: Ekrem Zeki Ün: “Yunus’un Mezarında”; Cécile Chaminade: “Concertino, Op.107”; Pietro Morlacchi: “Il pastore svizzero” ve Pablo de Sarasate: “Zigeunerweisen”.

Aradan sonra programın ikinci yarısında Flüt Sanatçısı Bülent Evcil ve ABD’li Piyanist Phillip Moll geceye Christoph Willibald Gluck’ın “Orpheus’ten Mutlu Ruhların Dansı” adlı eserle devam edecekler. Bu eserin ardından ikili Vittorio Monti’nin “Czárdás” adlı eseriyle klasik müzikseverlerin karşısında olacak. Ardından Giulio Briccialdi’den, “Il Carnevale di Venezia, Op.78” ve François Borne’den “Fantaisie Brillante sur Carmen” adlı eserleri yorumlayacak olan ikili Gümüşlük Antik Taş Ocağı’ndaki geceyi sonlandıracak.

Sponsorlar

12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivalinin ana sponsorluğunu DenizBank üstlenirken; Bosch, co-sponsor olarak festivale destek veriyor. Festivalin diğer destekçileri ise TC. Başbakanlık Tanıtma Fonu, TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası; otel partneri: Marriott; ulaşım sponsoru: THY; ulaşım destek: Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası; tanıtım desteği: Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum FM; GFA Eğitim sponsoru: Çağdaş Holding.
Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali EFFE Label kapsamına alınmış bir festivaldir.

12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivalinde sonraki konserler:
8 Temmuz - “The Virtuoso Flute” Bülent Evcil – Flüt (Türkiye) & Phillip Moll – Piyano (ABD)

14 Temmuz - “Grammy Ödüllü Kuartet Bodrum’da!” Kronos Quartet (ABD/USA)

18 Temmuz - “21 Yüzyılın Rus Yıldızı“ Vyacheslav Gryaznov – Piyano (Rusya)

21 Temmuz – “Müziğin Coğrafyası” Trio KlaViS (Avusturya)

23 Temmuz – “Geleceğin Genç Piyanisti Seçildi” Saygun Piyano Yarışması Final Konseri

26 Temmuz - “İngiltere’nin En Sevilen Piyanisti” Martin Roscoe – Piyano (İngiltere)

29 Temmuz - “Akdeniz Rüzgarları” Gilles Apap – Keman (Fransa) ve Miroslav Dacic – Piyano (Sırbistan)

31 Temmuz - “Anika Vavic ile klasikten moderne” Anika Vavic – Piyano (Sırbistan)

4 Ağustos - “Yıldızlara Serenat” Gülsin Onay – Piyano (Türkiye)

8 Ağustos - “Nirvana ve Pink Floyd’dan Virtüöz Piyano için Seçmeler” Ayşedeniz Gökçin (Türkiye)

 

Gümüşlük Festival Akademisi Masterclass Programı 2015

Flüt – 08 Temmuz – 13 Temmuz

Piyano – 16 Temmuz –04 Ağustos

Keman – 28 – 31 Temmuz

Şan - 07 – 12 Ağustos 2015

 

3. Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması 20 – 21 – 22 – 23 Temmuz

 

Konserlerin başlama saati 21:00’dir. Gala; Bodrum Antik Tiyatro, diğer tüm konserler Gümüşlük Antik Taş Ocağı’nda gerçekleştirilecektir. Biletler; Biletix gişelerinden temin edilebilir.

 

İletişim

www.gumuslukfestival.org

gumuslukfestival@gmail.com

www.facebook.com/gumuslukfestival

 

 

 

 

Sanatçılar Bio

 

Bülent Evcil

http://www.bulentevcil.com

1968′de İstanbul’da doğdu. Flüt eğitimine 1980 yılında MSÜ Devlet konservatuarında Prof. Mükerrem Berk ile başladı ve 1988’de mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Filarmoni vakfının bursu ile eğitimine Brüksel Kraliyet konservatuarında Marc Grauwels ile devam etti. 1992 yılında flüt dalında “Diplome Superieur avec Grande Distinction” (üstün başarı ile flüt yüksek diploması) aldı. Oda müziğinde ise “premiere prix” (birincilik ödülü) alarak mezun oldu. 1994 yılında Heidelberg-Mannheim Müzik yüksek okulunda çalışmalarına Jean-Michel Tanguy ile devam etti. 1996’da “Künstlerishe Ausbildung” (sanatta yeterlilik)  diplomasını pekiyi derece ile alarak mezun oldu. Yarışmalarda kazandığı ödüller: “Wolfgang Hoffmann”  nefesli çalgılar yarışmasında 2.lik. “Sir James Galway”in 1992 yılında Dublin’de düzenlediği flüt seminerindeki “Best Performer” (en iyi yorumcu) yarışmasında 2.lik. Bu ödül ona 1992-99 yılları arasında ünlü İrlandalı flüt virtüozu “Sir James Galway”in öğrencisi olma fırsatını sağladı. “Sir Galway” tarafından neslinin en iyi flütçülerinden biri olarak tanımlanan sanatçı, “Sir Galway’in” davetleri ile birçok seçkin konserde yeraldı.

 

 

Philip Moll

ABD’nin Şikago kentinde doğan Phillip Moll, 1970 yılından beri Berlin’de yaşamaktadır. Harvard Üniversitesinde İngilizce ve Teksas Üniversitesinde Müzik bölümünden diploma alan Moll, bir sonraki yıl Münih’teki Müzik Yüksek Okuluna geçti ve 1978 yılına kadar repetitör olarak çalışacağı Berlin’deki Alman Operasında göreve başladı. O zamandan beri Kathleen Battle, Håkan Hågegard, Jessye Norman, Kurt Moll, James Galway, Kyung Wha Chung, Anne-Sophie Mutter, Akiko Suwanai ve Kolya Blacher gibi çok farklı müzisyenle eşlikçi ve topluluk piyanisti olarak çalıştı. Sanatçı, Berlin Filarmoni, Alman Senfoni Orkestraları, RIAS Oda Korosu ve Berlin Radyo Korosu gibi sayısız Berlinli toplulukla icralarda bulunmuş, kayıtlar yapmıştır. Yıllarca ABD, Avrupa ve Uzak Doğu’da konserler vermekle beraber Berlin Filarmoni Orkestrası, İngiliz Oda Orkestrası, Saint John’s Smith Square ve Filarmoni Kammermusik Kollegium ile de solist olarak sahne almıştır.

 

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest