deniz-dibi-temizligi-bodrum-(2)Bodrum’un Güvercinlik Mahallesi Koyu’nda, “Denize en çok mavi yakışır” sloganıyla denizde kıyı temizliği yapıldı. Denizden çıkan yatak ve koltuk değneği görenleri şaşırttı.

Bodrum Belediyesi tarafından “Denize en çok mavi yakışır” sloganıyla yapılan deniz dibi temizliği, Güvercinlik Mahallesi Koyu’nda sürdü. İki tekneyle Bodrum Belediyesi Dalış ekibi ve Bodrum Su Sporları Kulübü Derneği’ndeki toplam 11 dalgıç tarafından denizden çıkartılan çöpler, görenleri şaşkına çevirdi. Denizden pet şişe, el arabası, lastik, teneke kutu, cam şişenin yanı sıra, yatak, tekne motoru parçası, tencere, sandal, çaydanlık ve koltuk değneği gibi çöpler de çıktı. Temizlik sırasında Sudi Özkan İlköğretim Okulu öğrencileri de etkinlik alanına gelerek, çıkarılan çöpleri inceledi. Etkinliğe CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, eşi Hülya Kocadon, Meclis üyesi Niyazi Atare, Bodrum Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Engin Doğan, Karia Rotary Kulübü Başkanı Mustafa Öztabak da destek verdi. Bodrum Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Engin Doğan, öğrencilere atıkların doğada kaybolması ile ilgili bilgiler verdi.

Etkinlikte konuşan Başkan Kocadon, çevre temizliğinin önemine değinerek, “Burada çıkan çöpler insanlık ayıbı. Sürdürülebilir hayat içinde bu temizliklerin yapılması gerekli. Öğrencilerin ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle ve belediyemizin çalışmasıyla bu temizlik etkinliğini gerçekleştirdik. Kış ayı olmasına rağmen yoğun katılımla temizlik yapıldı. İnsanlarımız artık kolay yolu seçmesin, denize çöp atmasın. Doğa güzelliklerini torunlarımız da görsün” dedi.

Bodrum deniz dibi temizliği 2 Mart’ta Yalıçiftlik koyunda yapılacak.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest