gulumser-danaciBodrum’daki Gülümser – Mehmet Danacı İlkokulu’na yaptırılan 6 ek derslik, düzenlenen törenle açıldı. Ek derslikleri yaptıran hayırsever Gülümser Danacı’ya Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan tarafından eğitime katkıları nedeniyle teşekkür plaketi verildi.

Bodrum’un Bitez Mahallesi’nde 3 derslikli olarak 1946 yaptırılan ilkokul 28 yıl önce Gülümser ve Mehmet Danacı çifti tarafından yenilenerek derslik sayısı 14′e çıkartıldı. Öğrenci sayısının artmasıyla yetersiz kalan okula Danacı çifti tarafından 2004 yılında 6 derslik daha eklendi. Ancak, mahallenin büyüyüp, gelişmesiyle bu derslikler de yetersiz kalınca hayırsever Gülümser Danacı, eşi ve kendisinin adını taşıyan okula 2′si anasınıfı olmak üzere 6 derslik daha yaptırdı. Yeni dersliklerin açılışı törenle yapıldı. Törene, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlköğretim Okulu Müdürü Haydar Akbaba ve hayırsever Gülümser Danacı katıldı.

emin-gecinTörende konuşan Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, eğitim-öğretimde hayırseverlerin yerinin çok önemli olduğunu belirtip, “Ek olarak yapılan 6 derslik sayesinde okulun ikili öğretime geçmesinin önüne geçilmiştir” dedi.

Konuşmaların ardından Kaymakam Gödekmerdan, Danacı’ya desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi. Açılış töreninin ardından davetliler yeni yapılan ek derslikleri gezdi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest