haytabHayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Muğla İl Temsilcisi Türkan Dağdelen, sanatçı Nihat Doğan hakkında suç duyurusunda bulundu.

HAYTAP Muğla İl Temsilcisi Türkan Dağdelen, sosyal paylaşım sitesi hesabından “Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın” şeklinde açıklama yapan sanatçı Nihat Doğan hakkında toplumda infiale neden olmak, huzur bozmak, suça ve şiddete meyilli kişileri tetiklemek, azmettirmek suçlamasıyla İstanbul Avrupa Yakası Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
HAYTAP Muğla İl Temsilcisi Türkan Dağdelen, yaptığı açıklamada; “Birkaç gün önce Mersin’de Özgecan Aslan isimli bir genç kızın, müşteri olarak bindiği dolmuş şoförü tarafından tecavüz edilip vahşice öldürülmesi ürkütücü olduğu gibi, bir o kadar da düşündürücüdür. Şarkıcı Nihat Doğan’ın, insanın akıl sağlığını zorlayan sözleri kabul edilemez. Mesleği ne olursa olsun, medyatik ve sürekli göz önünde bulunan, topluma mal olmuş olan kişilerin yaptıkları, söyledikleri, davranışları, insanlara iyi, yapıcı, eğitici örnekler teşkil etmelidir. Ne yazık ki şarkıcı Nihat Doğan sözleriyle topluma kötü örnek olmuş ve huzurunu bozmuştur. Nihat Doğan’ ın sözleri şiddet içermektedir ve suça meyilli kişileri tetiklemekten başka bir şey değildir. Nihat Doğan hakkında soruşturma açılmasını, soruşturma boyunca televizyon ve radyo kanallarından men edilmesini talep ediyorum” diye konuştu.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest